Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gelbės planetą karvėms uždėdami kaukes

Kova su klimato šiltėjimu įgauna įdomias formas. Viena iš jų – sukurtos kaukės karvėms.

Koks pavojingas gyvūnas yra karvė… Uždėti kaukes ant karvių gali atrodyti mažai tikėtinas būdas išgelbėti planetą, tačiau… Metaną gaudantys prietaisai galėtų būti montuojami britų karvių bandose, siekiant sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.

Startuolis „Zelp“, kurį įkūrė Francisco Norrisas, naudoja novatorišką technologiją, kad melžiamų ir mėsinių galvijų bandų iškvepiamą metaną paverstų vandeniu ir anglies dioksidu, tokiu būdu būtų sumažintas išmetamųjų teršalų kiekis.

Bendrovė bendradarbiauja su vienu iš didžiausių Jungtinės Karalystės mėsos gamintojų, kad išbandytų prietaisus su karvėmis, o tai padėtų sumažinti britų jautienos „anglies pėdsaką“.

Karvės išskiria metaną ir anglies dioksidą, kurie abu prisideda prie klimato kaitos. Manoma, kad apie 95 procentus karvių išskiriamo metano patenka iš jų šnervių, sakė Zelp. Prietaisas būtų uždedamas ant gyvūno ir jam iškvepiant dujos keliautų per katalizinį konverterį ir virstų anglies dioksidu ir vandens garais.

Bendrovė teigė, kad bandymai parodė, kad naudojant prietaisą metano emisija sumažėjo 53 proc., o kitais metais tikimasi pasiekti 60 proc.

Rekomenduojami video