Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Garbės sargybos kariai – ne tik dėl grožio

Visuomenėje ir netgi pačioje kariuomenėje gyvas stereotipas, kad Garbės sargybos kuopos (GSK) kariai tik žygiuoja valstybinių švenčių metu ir daugiau nieko neveikia, sako GSK vadas kapitonas Paulius Jankauskas. Nors šie kariai turi atitikti tam tikrus išvaizdos ir fizinius reikalavimus, jie kariuomenėje nėra tik dėl grožio, pasakojama LRT TELEVIZIJOS laidoje „Karinės paslaptys“.

Gedimino štabo batalionas turi savo vizitinę kortelę – Garbės sargybos kuopą. Jos būrius, apsirengusius prieškario epochos stilizuotomis jūrininko, pėstininko ir lakūno uniformomis, matome įvairių valstybinių iškilmių metu. Taip pat labai dažnai pasirodo ir XIV amžiaus elitinio kario šarvus vilkintys garbės sargybos kuopos kariai.

Tačiau šie kariai ne tik ruošiasi renginiams, taip pat jie ruošiasi ir kovinėms užduotims, pasakoja kapitonas P. Jankauskas.

– Kokia tikroji Garbės sargybos kuopos paskirtis?

– Yra stereotipas visuomenėje ir kariuomenėje, kad Garbės sargybos kuopos kariai tik žygiuoja ir bene daugiau nieko neveikia. Iš tiesų mes turime dvi užduotis – reprezentacinę ir kovinę.

Karių kasdienybė tokia – jie ruošiasi renginiams, o tuo metu, kai nėra renginių, vykdomos taktinės pratybos, ruošiamasi kovinei užduočiai. Bataliono užduotis – užtikrinti vadaviečių apsaugą ir aprūpinimą. Garbės sargybos kuopos kariai vykdytų apsaugą ir dalį žvalgybinių užduočių.

– Dabar, kai ir į Jūsų batalioną atėjo šauktiniai, ar jų bus tarp Garbės sargybos kuopos karių, ar jie dalyvaus šventiniuose renginiuose?

– Į mūsų kuopą atėjo nemažas skaičius šauktinių ir tam tikri kariai, kurie atitiks reikalavimus, taikomus garbės sargybos kariui, bus rengiami dalyvauti renginiuose. Jiems galbūt neteks atlikti defilė programos, tačiau tam tikruose standartiniuose renginiuose galės dalyvauti. Kadangi jie tarnauja devynis mėnesius, per tą trumpą laiką jie turi baigti bazinį kursą, būti parengti kaip pėstininkai, ne tik išmokti dalyvauti renginių programose.

– Garbės sargybos kuopoje tarnaujantiems vyrams keliami konkretūs išvaizdos ir fiziniai reikalavimai?

Visų pirma, garbės sargybos kariui taikomi ūgio reikalavimai. Tinkami 182–192 cm ūgio vyrai. Išskirtiniais atvejais tas skaičius gali būti koreguojamas.

Karys turi būti reprezentatyvios išvaizdos, neturėti randų ant veido, tatuiruočių. Turi būti labai gerai fiziškai pasirengęs, nes renginiai vyksta įvairiomis oro sąlygomis, o mes iš esmės į tai nekreipiame dėmesio.

Daugiau apie Garbės sargybos kuopą – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Karinės paslaptys“.

 

Rekomenduojami video