Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
G. Sorosas Britanijai prognozuoja „Juodąjį penktadienį“

Milijardierius investuotojas George'as Sorosas (Džordžas Sorosas), kuris pagarsėjo savo pasipelnymu iš svaro kurso svyravimo 1992 krizės metu, prognozuoja, kad svaro kursas gerokai smuks, jeigu Jungtinė Karalystė išstos iš Europos Sąjungos.

Pirmadienį britų dienraštyje „The Guardian“ išspausdintame savo straipsnyje verslo magnatas rašo, kad britams nubalsavus už pasitraukimą iš ES, svaro kursas smuktų dar labiau nei 1992 metais, kuomet Britanija buvo priversta pasitraukti iš Europos valiutų kursų mechanizmo.

„Jeigu Britanija pasitrauks iš ES, bus bent vienas labai aiškus ir staigus poveikis, kurį pajus kiekvienas namų ūkis: staigiai smuks svaro vertę“, – prognozuoja 85 proc. milijardierius, manantis, kad svaras nuvertės mažiausiai 15 proc.

„Tuomet, kaip ironiškai tai beskambėtų, vienas svaras kainuotų maždaug tiek pat, kiek vienas euras. Tokio „prisijungimo prie euro“ metodo tikrai niekas Britanijoje nenorėtų“, – rašo jis.

Savo ruožtu agituojantys už Britanijos pasitraukimą iš Bendrijos priešininkų stovyklą kaltina bauginimo taktika teigiant, kad pasitraukimas padarytų didžiulės žalos Britanijos ekonomikai.

G. Sorosas perspėjo, kad išstojus iš ES, Britanijoje smuktų namų kainos ir kiltų grėsmė darbo vietoms, kas potencialiai gali sukelti recesiją.

Jis taip pat perspėjo, kad galingos „spekuliacinės jėgos suskubs pasinaudoti bet kokiais britų valdžios ar rinkėjų neapskaičiavimais“.

„Brexit“ kai kuris žmones padarys labai turtingus, tačiau dauguma rinkėjų gerokai nuskurs“, – rašo G.Sorosas.

Apklausos rodo, kad šalis pasidalijusi į apylyges „už“ ir „prieš“ stovyklas, ir balsavimo rezultatas gali pakrypti į bet kurią pusę.

Referendumas dėl JK ateities ES vyks ketvirtadienį, birželio 23 d.

Rekomenduojami video