Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Fotografas, nuotraukose įamžinantis liepsnojančius peizažus

Islandijos peizažų fotografas Ragneris Th. Sigurdssonas fiksuoja išsiveržusių ugnikalnių grožį. Tarptautinio pripažinimo jis sulaukė užfiksavęs vulkano Ejafjadlajokudlio išsiveržimą, vykusį prieš aštuonerius metus. Anot fotografo, jo darbo pobūdis nuolatos kelia adrenaliną, reikalauja drąsos.

Išsilydžiusi lava – tai viską naikinanti ugnis ir kartu kvapą gniaužiantis grožis. Šie vaizdai užfiksuoti vykstant ugnikalnio išsivežimui. Jų autorius Islandijos fotografas R. Th. Sigurdssonas sako: „Iš arti fotografuodamas veikiantį ugnikalnį jauti adrenalino pliūpsnį, tai sužadina visas kūrybines galias, privalai būti labai kūrybiškas ir iš savęs išspausti kiek gali.“

Fotografą žavi, kai ugnikalnis atgyja, ir menininkas stengiasi kuo labiau prie jo priartėti: nesvarbu, visureigiu ar nedideliu lėktuvėliu.

„Esu buvęs iš tiesų labai arti, vos už kelių centimetrų nuo išsilydžiusios lavos. Ji juda labai lėtai, toks atstumas saugus, tačiau buvau išsigandęs, todėl bėgau“, – pasakoja R. Th. Sigurdssonas.

Jis išgarsėjo išplatinęs žinomiausią Islandijos ugnikalnio Ejafjadlajokudlio išsiveržimo nuotraukas. 2010 m. iš vulkano išsiveržę pelenai sutrikdė lėktuvų skrydžius visoje Europoje. Jis padarė 10 tūkst. ugnikalnio fotografijų.

„Lauki, kol tai įvyks, kad pats pamatytum ugnikalnio išsiveržimą. Tai vyksta 1 400 m aukštyje, o debesys yra žemiau – 1 000 m aukštyje. Viską padengia pelenai, bet ugnies nematai, todėl lieki ten 24 val. per parą ir septynias dienas per savaitę“, – kalba fotografas.

Daugiau kaip 30 m. menininkas R. Th. Sigurdssonas fotografuoja šiaurės peizažus ir gamtos vaizdus įvairiausiose vietose – nuo Grenlandijos bei Norvegijos iki Šiaurės ašigalio. Tačiau retai kur pamatysi tokią gausybę gamtos stebuklų kaip jo gimtojoje saloje, ugnies ir ledo šalyje. Islandijos nacionalinį savitumą suformavo čia veikiantys 130 ugnikalnių bei karštų geizerių.

„Tai tam tikra priklausomybės rūšis, kuri, manau, būdinga visai šaliai. Visiems islandams patinka ugnikalnių išsiveržimai, kol nėra pavojinga. Kartais išsiveržimas gali kelti pavojų gyvybei, bet pastaraisiais dešimtmečiais Islandijoje įvyko tik vadinamieji turistiniai išsiveržimai“, – sako pašnekovas.

Fotografuoti kraterių kraštovaizdžio menininkas važiuoja netoli Reikjaviko. Tai prieš tūkstančius metų vykusių ugnikalnių išsiveržimų palikimas. Jį masina galimybė fotografuoti vulkanines uolas esant skirtingam apšvietimui.

R. Th. Sigurdssonas nuolat stengiasi išbandyti naują techniką ir technologijas, eksperimentuoja naudodamas droną, kad galėtų fotografuoti kitokiu rakursu. Sako visą laiką esąs lyg mirtinam šūviui pasirengęs medžiotojas: „Kaskart kitokia diena, kitokia šviesa, kitokia situacija, kitokia perspektyva, kitas būdas – tai nesibaigia.“

Dėl vieno dalyko jis garantuotas – kitas ugnikalnio išsiveržimas Islandijoje įvyks gal jau po kelių minučių.

Rekomenduojami video