Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Filmas, dėl kurio teks pasiaiškinti: Trečiojo pasaulinio karo pradžia – Latvijoje

Latvijoje nekantriai laukiama dokumentinės dramos, kurią rodys britų nacionalinio transliuotojo BBC antrasis kanalas. 

„Trečiasis pasaulinis karas. Karo planavimo kambaryje“ – taip pavadintame filme nagrinėjama galimybė – Rusija puola rusakalbių vyraujamą rytų Latviją, o britai netgi panaudoja branduolinį ginklą NATO sąjungininkės gynybai.

Filmas paremtas realiais Britanijos karinės ir civilinės vadovybės posėdžiais, skirtais modeliuoti tokias krizines situacijas. Filmą žada atidžiai stebėti Latvijos diplomatai ir politikai ir jeigu reikės, paprašyti paaiškinimų. Šią savaitę Latvijos užsienio reikalų ministras lankysis Londone.

„Po Krymo aneksijos Baltijos šalys laikomos karštaisiais taškais, kur Rusija gali pakartoti panašų scenarijų, bet realybė Kryme ir Rytų Europoje yra kitokia jau vien todėl, kad Latvija yra NATO narė, o Ukraina – ne“, – pabrėžė užsienio ryšių ekspertas Maris Cepurytis.

Kyla klausimų, kiek filmo scenarijus atspindi realią padėtį, todėl ir filmo kūrėjai, ir Latvijos užsienio reikalų ministerija turi pateikti papildomų paaiškinimų – kokie skirtumai tarp filmo ir realios padėties.

„Kiek suprantu, daugiau klausimų skirta Jungtinei Karalystei – dėl galimybės naudoti branduolinį ginklą ir apskritai – kaip ji galėtų reaguoti bet kokios invazijos į NATO narę atveju“, –sakė Latvijos Saeimos Užsienio ryšių komiteto pirmininkas Ojars Kalninš.

 

Rekomenduojami video