Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Filipinai uždraudė vaikų santuokas

Filipinuose ketvirtadienį įsigaliojo įstatymas, uždraudžiantis vaikų santuokas.

Šioje šalyje net viena iš šešių mergaičių išteka nesulaukusi 18 metų. Anot Jungtinėje Karalystėje (JK) įsikūrusios teisių gynimo grupės „Plan International“, Filipinai pagal bendrą vaikų santuokų skaičių pasaulyje užima 12 vietą.

Tačiau remiantis nauju, šalies prezidento Rodrigo Dutertės pasirašytu, įstatymu, už tokias santuokas ar gyvenimą kartu su 18 metų dar nesulaukusiu asmeniu grės iki 12 metų laisvės atėmimo bausmės. Analogiškai bus drausminami ir nepilnamečius asmenis sutuokiantys ar tokias sąjungas organizuojantys žmonės.

Pasak šalies valdžios, naujasis įstatymas atitinka tarptautines moterų ir vaikų teisių konvencijas. Tačiau kai kurių įstatymo dalių įsigaliojimas buvo metams atidėtas, siekiant nustatyti pereinamąjį laikotarpį, kurio metu prie naujos tvarkos galėtų prisitaikyti visos vaikų santuokas pripažįstančios šalies benduomenės.

Anot Jungtinių Tautų Vaikų fondo ataskaitos, pernai visame pasaulyje ištekėjo daugiau nei pusė milijardo nepilnamečių mergaičių ir moterų, o didžiausi tokių santuokų skaičiai fiksuoti Užsachario Afrikoje ir Azijos pietuose. Tačiau naujausi duomenys rodo, kad tokios praktikos atvejų pastaruoju metu mažėja.

Rekomenduojami video