Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Farerus tvarkė turistai savanoriai: salos vėl lauks atvykstančiųjų

Viena atšiauriausių ir labiausiai nutolusių nuo Europos centro valstybių – Danijos karalystei priklausančios autonominės Farerų salos – rado originalų būdą, kaip turistų daromą žalą ir nepatogumus išspręsti padedant kitiems „geriesiems“ turistams.

Farerų valdžia atsirinko ir pasikvietė į talką šimtą tokių savanorių – tvarkytojų. Jiems apmokėtas maitinimas ir nakvynė. Bilietus į tolimas salas, kur didžiąją metų dalį arba lyja, arba sninga, turistai – talkininkai nusipirko patys.

Toli šiaurėje atskirtos Šiaurės Atlanto vandenyno plyti 18 mažų salų, vadinamų Farerų salomis. Tai žali kalnai ir nuo jų krentantys kriokliai – nesuteptas ir neištirtas grožis, bet pasaulyje, kur vis daugiau turistų ieško naujovių, kaip turizmas gali nesugadinti šios vietos? Salos gyventojai rado sprendimą – uždaryti salas ir jas sutvarkyti.

„Farerų vyriausybės vardu skelbiu, kad Farerų salos uždaromos tvarkyti ir balandžio paskutinį savaitgalį bus atviros tik savanoriams. Per savaitgalį visos paprastai turistams skirtos vietos bei atrakcijos bus uždarytos. Bet mes kviečiame savanorius iš užsienio padėti mūsų gyventojams.Per keturias dienas į šį kvietimą atsiliepė 3500 žmonių iš 25 šalių“, – sako Farerų salų premjeras Aksel Johannesen.

Iš jų atrinkta šimtas savanorių. Jie atvyko į salas paskutinę balandžio savaitę ir prisidėjo išsaugant gamtą – darbavosi tam, kad populiarios turistinės vietos būtų lengviau prieinamos ir tvarios. Tokios kaip čia, kur savanoriai pastatė naują pėsčiųjų taką ir turėklus, užtikrindami atsakingą buvimą gamtoje ir saugumą.

„Tai neįtikėtina, mus supantis kraštovaizdis nuostabus. Be to, susitinkame su žmonėmis iš viso pasaulio, taip pat su Farerų gyventojais. Tai ir galimybė duoti tai, iš kurios viską imame – tai yra Gamtai. Galimybė šiek tiek rimtai padirbėti – tikrai verta“, – patikina savonorė Emily Poore.

Salų gyventojai taip pat dėkingi. Farerų salų gyventoja Tjodhil Patursson sako, kad praėjo dvi įspūdingos dienos: „Įsigijome tikrai gerų draugų ir esu dėkinga už visą pagalbą. Manau, mes pasiruošę vėl priimti turistus.“

Taigi ženklą „uždaryta dėl remonto“ buvo galima ištraukti, o jo vietą užėmė ženklas „Sveiki atvykę į Farerus“.

Rekomenduojami video