Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Europa keičia nuostatas dėl pabėgėlių

Suomija tikisi deportuoti beveik 20 tūkst. migrantų iš 32 tūkst. pernai šalyje prieglobsčio pasiprašiusių pabėgėlių. Tuo metu Švedija ketina deportuoti 80 000 prieglobsčio prašiusių migrantų. Iš viso šalis pernai sulaukė 163 tūkst. pabėgėlių.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ teigia, kad Europoje nuotaikos dėl pabėgėlių palaipsniui keičiasi:

„Jeigu iš pradžių kai kurios šalys rodė perteklinį entuziazmą, demonstravo ypatingą rūpestį dėl pabėgėlių priėmimo – turiu omenyje pirmiausia Vokietiją ir Švediją – dabar tas požiūris pasikeitęs. Atrodo, kad artėjama prie racionalesnio požiūrio, to entuziazmo, galbūt, bus mažiau ir tose šalyse, kurios entuziazmo rodė per daug, ir tose, kurios per daug baiminosi. Šiaip jau Europa visą laiką vystosi nuo vienos krizės iki kitos, į kiekvieną krizę pakliūdama, kaip į bedugnę. Bet po to pradeda ieškoti racionalinių sprendimų, ir gimsta bendra europinė politika. Taip buvo per 2008-2009 metų pasaulinę krizę. Tuomet gimė bankų sąjunga, fiskalinės drausmės nuostatos. Dabar turėtų gimti žymiai griežtesnė tvarka, kaip ES turi prižiūrėti savo sienas“.

Anot A. Kubiliaus, paradoksalus dalykas – po pirmosios pabėgėlių bangos net ir tos šalys, noriai kvietusios pabėgėlius, pradėjo galvoti, kad reikėtų atsiriboti nuo kaimynų.

„Tokių nuomonių girdėti ir Vokietijoje. Susidaro įspūdis, kad Europa spontaniškai atsisako viso Šengeno taisyklių, bet kai visi pradės kontroliuoti savo sienas, po to gal ateis mintis, kad verčiau reikėtų žymiai geriau kontroliuoti savo išorines sienas. Štai Olandija, pirmininkaujanti ES, pasiūlė labai griežtai kontroliuoti keltų ir visokių laivelių plaukimą iš Turkijos į Graikiją, siunčiant visus tuos laivus su pabėgėliais atgal. Matyt, jog gimsta racionalesnis supratimas, kad sienas reikia saugoti žymiai griežčiau. Nemanau, kad Europa nesusitvarkys ir tų problemų nepradės spręsti racionaliau“, - kalbėjo A. Kubilius.

 

Rekomenduojami video