Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
ES žada užkirsti kelią neteisėtai masinei migracijai iš Afganistano

Europos Sąjunga (ES) teigia sieksianti sustabdyti didžiulį prieglobsčio prašytojų antplūdį iš Afganistano teikdama pagalbą regione ir naudodama stiprią sienų apsaugą, tačiau neprisiėmė konkrečių įsipareigojimų masiškai priimti žmones po Talibano valdžios perėmimo.

„Remdamasi įgyta patirtimi, ES yra pasiryžusi veikti bendrai, kad neleistų pasikartoti anksčiau stebėtiems nekontroliuojamiems dideliems nelegalių migrantų srautams“, – sakoma bendrame pareiškime, pasirašytame per bloko vidaus reikalų ministrų posėdį Briuselyje.

ES pareiškė verčiau bendradarbiausianti su Afganistaną supančiomis šalimis, siekdama „sustiprinti jų pajėgumus suteikti apsaugą ir orias bei saugias (pabėgėlių) priėmimo sąlygas“.

Liuksemburgo užsienio reikalų ir imigracijos ministras Jeanas Asselbornas viešai ginčijosi dėl tvirtesnių įsipareigojimų perkelti žmones, bėgančius nuo radikalaus islamo Talibano valdymo.

Tačiau blokas galiausiai nurodė, kad „parama galės būti teikiama savanoriško perkėlimo forma, pirmenybę teikiant pažeidžiamiems žmonėms, kaip moterims ir vaikams“.

Rekomenduojami video