Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
ES komisaras: galima labai užtikrintai pareikšti, kad maisto ES nepritrūks

Trumpuoju laikotarpiu jokia Europos Sąjungos (ES) šalis-narė nepatirs maisto stygiaus, sako Bendrijos žemės ūkio komisaras Janušas Wojciechowskis. Anot jo, ES eksportuoja kur kas daugiau maisto produktų nei įsiveža – perteklius siekia apie 60 mlrd. eurų.

 „Kalbant apie apsirūpinimą maistu, ES trumpojoje perspektyvoje nematome problemų. Noriu tą pareikšti labai užtikrintai. ES yra didelė maisto produktų gamintoja, šiuo metu, kalbant apie prekybos santykius, turime perviršį. ES yra didžiausia maisto eksportuotoja pasaulyje“, – trečiadienį po susitikimo su premjere Ingrida Šimonyte žurnalistams kalbėjo J. Wojciechowskis.

Komisaro teigimu, 2020 m. duomenimis, ES maisto produktų eksportavo už 184 mlrd. eurų, o importavo už 112 mlrd. eurų.

„Taigi daugiau nei 60 mlrd. eurų eksportas viršijo importą. Tad esame ganėtinai užtikrinti dėl maisto tiekimo ir apsirūpinimo“, – tikino Europos Komisijos atstovas.

„Didesnė problema yra sutrikdytas Ukrainos eksportas į Vidurio Rytus ir Šiaurės Afriką. Dėl šitų dalykų šiek tiek nuogąstaujama, kad kviečių tiekimas gali sukelti tam tikrų įtampų ir problemų šiuose regionuose“, – pridūrė jis.

Pasak J. Wojciechowskio, sutrikęs produkcijos tiekimas iš Ukrainos kai kuriuos ES žemės ūkio sektorius paveiks skaudžiau. Pavyzdžiui, iš Rusijos užpultos valstybės Bendrija importuoja daugiau kaip pusę suvartojamų kukurūzų, plačiai naudojamų gyvuliams šerti.

„Ukraina labai daug eksportuoja į ES tam tikrų produktų. ES iš Ukrainos importuoja 52 proc. kukurūzų, didelę dalį kviečių, kitų javų, tačiau ES nekyla problemų dėl dėl apsirūpinimo maistu“, – paaiškino komisaras.

Ilguoju laikotarpiu J. Wojciechowskis įžvelgė būtinybę visoje ES stiprinti gamybos ir žemės ūkio sistemas, mažinti priklausomybę nuo trąšų importo.

„Yra daugiau įrankių, kuriuos galime panaudoti, pavyzdžiui, tikslus ūkininkavimas, galime remti ūkininkus, pristatyti modernias technologijas, kurios padės sumažinti trąšų naudojimą ir įvesti daugiau produktyvumo“, – teigė jis.

ELTA primena, kad trečiadienį Lietuvoje viešintis ES komisaras žemės ūkio klausimais jau susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda, su kuriuo aptarė ES žaliąją darbotvarkę, situaciją ES žemės ūkio sektoriuje, paramą Ukrainai bei Lietuvos 2023–2027 m. žemės ūkio politikos strategiją.

Komisaras vėliau susitiko su premjere, Lietuvos žemės ūkio padėtį ketina aptarti ir su ūkininkų atstovais bei žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku, apsilankyti ūkiuose.

Rekomenduojami video