Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
EP susirūpinęs Astravo AE sauga

Baltarusijos pažanga užtikrinant demokratiją ir teisinę valstybę yra nepakankama, ketvirtadienį pabrėžė Europos Parlamentas (EP). Europarlamentarai taip pat pasipiktinę, kad šalyje atsirado naujų politinių kalinių, toliau persekiojama opozicija, tebenaudojama mirties bausmė. Jie taip pat reiškia susirūpinimą Astravo atominės elektrinės sauga, rašoma pranešime spaudai.

Europarlamentarai pažymi, kad nuo 1994 m. Baltarusijoje nebuvo laisvų ir sąžiningų rinkimų, o per 2015 m. prezidento ir 2016 m. parlamento rinkimus nebuvo padaryta pakankama pažanga. Jie susirūpinę, kad pagrindiniai Baltarusijos ekonomikos sektoriai vis dar priklauso valstybei, nuo 2000 m. šalyje neužregistruota naujų politinių partijų, o kartu taikomi nauji opozicijos ir pilietinės visuomenės organizacijų persekiojimo būdai bei atsiranda naujų politinių kalinių.

EP įsipareigoja remti Baltarusijos gyventojų demokratinius siekius, taip pat siūlo „išlaikyti tolesnio santykių su Baltarusija normalizavimo pagreitį“ bei stiprinti ES paramą šalyje ir už jos ribų veikiančioms pilietinės visuomenės organizacijoms. Savo ruožtu europarlamentarai ragina Baltarusiją – vienintelę Europos valstybę, taikančią mirties bausmę – „prisijungti prie visuotinio mirties bausmės vykdymo moratoriumo“. Šiemet Baltarusijos Aukščiausiasis Teismas patvirtino jau keturis mirties nuosprendžius.

Europarlamentarai taip pat susirūpinę 50 km nuo Vilniaus statomos Astravo atominės elektrinės sauga. Jie ragina užtikrinti šio projekto tarptautinę priežiūrą, „kad jis atitiktų tarptautinius branduolinės saugos ir aplinkos apsaugos reikalavimus“. EP nariai kartu ragina ES Tarybą ir Europos Komisiją pokalbiuose su Baltarusija ir Rusija nuolatos kelti šios elektrinės saugos klausimą, taip pat ES makrofinansinės paramos teikimo sąlygomis siekti, kad Baltarusija laikytųsi minėtų tarptautinių standartų ir atliktų testavimą nepalankiausiomis sąlygomis.

Rezoliucijai pritarė 468 EP nariai, nepritarė 21, o susilaikė 93.

Rekomenduojami video