Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
EK: „Brexit“ derybos turi būti baigtos iki 2018-ųjų spalio

Susitarimas su Didžiąją Britanija dėl šios pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES), Europos Komisijos vertinimu, turėtų būti pasiektas iki 2018 metų spalio. „Laikas bus neilgas“, – antradienį pareiškė Komisijos vyriausiasis derybininkas būsimose derybose Michelis Barnier. Anot jo, liks tik 18 mėnesių realioms deryboms. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad po to susitarimą dar turės ratifikuoti parlamentai abiejose Lamanšo pusėse, informuoja agentūra AFP.

Britai birželį vykusiame referendume nedidele balsų dauguma pritarė „Brexit“. Tačiau išstojimo procesas, kuriam skirti dveji metai, galės prasidėti tik tada, kai Londonas aktyvuos 50-ąjį ES sutarties straipsnį dėl pasitraukimo iš Bendrijos. Ministrė pirmininkė Theresa May paskelbė, kad tai padarys iki kovo galo.

ES ir Didžioji Britanija, pradėjusios išstojimo derybas, žengs į „neištyrinėtus vandenis“, sakė prancūzas M. Barnier, kuris pirmą kartą po savo paskyrimo spalį vyriausiuoju Komisijos „Brexit“ derybininku surengė spaudos konferenciją. Darbas, anot jo, bus „teisiškai sudėtingas“ ir „politiškai jautrus“, jis turės „svarbių padarinių mūsų ekonomikoms“.

Rekomenduojami video