Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„EgyptAir“ lėktuvo tragedija galėjo įvykti dėl sprogimo

Egipto oro linijų lėktuvas, praėjusią savaitę sudužęs Viduržemio jūroje, nepakeitė krypties, prieš dingdamas iš radarų. Apie tai pranešė Egipto pareigūnai.

Anksčiau Graikijos gynybos ministerija buvo paskelbusi, kad, prieš nukrisdamas, orlaivis staigiai pakeitė kryptį.

Egipto oro navigacijos paslaugų atstovas Ehabas Azmy sakė „Associated Press“, kad lėktuvas skrido įprastame aukštyje – 11 km aukštyje prieš išnykdamas iš radarų. Iki šiol rasta tik lėktuvo nuolaužų dalių.

Kodėl lėktuvas sudužo, kol kas nėra aišku. Neatmetama nė viena versija, kurių viena – sprogimas, ką nurodė vienas aukšto rango Egipto teismo ekspertas.

Žmonių palaikų dalys, rastos oro bendrovės „EgyptAir“ 804-ojo reiso lainerio sudužimo vietoje, rodo, kad lėktuvo viduje galbūt įvyko sprogimas, nurodė vienas aukšto rango Egipto teismo ekspertas. Tas pareigūnas, nepanoręs viešinti savo vardo, dalyvauja Egipto atliekamame tyrime ir asmeniškai apžiūrėjo Kairo lavoninėje laikomas palaikų dalis.

Jis sakė, kad visi 80 palaikų fragmentų, iki šiol atgabentų į Kairą, yra maži ir kad tarp jų „nėra nei vienos kūno dalies, tokios kaip ranka arba galva“.

Šaltinis pridūrė, kad šis faktas gali būti „logiškai paaiškinamas tuo, jog buvo sprogimas“.

„Tačiau negaliu pasakyti, kokia buvo sprogimo priežastis“, – pabrėžė jis.

Visi 66 žmonės, ketvirtadienį paryčiais skridę „EgyptAir“ laineriu „Airbus 320“, žuvo, kai lėktuvas nukrito Viduržemio jūroje pakeliui iš Paryžiaus į Kairą.

Egipto pareigūnai sakė manantys, kad teroro išpuolis yra labiau tikėtina šios katastrofos priežastis negu techninis gedimas. Be to, kai kurie aviacijos ekspertai aiškino, kad staigūs orlaivio posūkiai prieš pat sudūžtant, apie kuriuos kalbėjo Graikijos gynybos ministras, galbūt irgi rodo, kad lėktuve įvyko sprogimas arba kad pilotai grūmėsi su užpuolikais. Vis dėlto jokių konkrečių įrodymų iki šiol nerasta.

Kaire leidžiamas nepriklausomas dienraštis „al Watan“, antradienį cituodamas neįvardytą teismo ekspertą, nurodė, kad lėktuvas subyrėjo ore, bet dar nenustatyta, ar tai įvyko sprogus bombai, ar dėl kokios nors kitos priežasties. Tas pareigūnas taip pat sakė, kad iki šiol rastos liekanos yra „ne didesnės negu plaštakos dydžio“.

Aukų artimieji antradienį atvyko į Kairo lavoninės teismo medicinos tyrimų departamentą duoti DNR mėginių, pagal kuriuos bus mėginama atpažinti žuvusiuosius, sakė vienas saugumo pareigūnas.

Egiptas į paieškų zoną pasiuntė povandeninį laivą, mėginantį aptikti lainerio juodąsias dėžes, o vienas Prancūzijos laivas prisidėjo prie tarptautinių pastangų surasti lėktuvo nuolaužas bei skrydžio duomenų įrašymo įrenginius.

Šiose paieškose taip pat dalyvauja Didžiosios Britanijos, Kipro, Prancūzijos, Graikijos ir JAV laivai bei lėktuvai.

„Airbus A320“, kuriuo skrido 66 žmonės, nukrito į jūrą pakeliui iš Paryžiaus į Kairą, anksti ketvirtadienį.

Rekomenduojami video