Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
E. Sipavičius: man reikia potyrių, šiek tiek rizikos

„Draugai sako, gal tu pasižiūrėk į pasą, tau nereikia motociklų. Bet aš negaliu sustoti, man įdomu, man reikia potyrių, šiek tiek rizikos“, – LRT TELELVIZIJOS laidoje „Stilius“ kalba dainininkas Egidijus Sipavičius. Jo nuomone, tai – gyvenimo druska ir pipiriukai: „Atsisakyti to dėl tariamai saugesnio gyvenimo? Kur tas saugumas? Aš gana saugiai važiavau, aš gana saugiai einu per perėją, saugiai sėdu į lėktuvą.“

Ankstyva tėvystė – didelis išbandymas

„Mano aukso amžius buvo, kai „Miškų dukrą“ ir „Antilopę“ dainavo visa Lietuva. Paskui, kaip visi, esi tai aukščiau, tai žemiau. Kiek nusileidi, priklauso nuo tavęs, aplinkybių. O aukso amžius dainininkui, manau, būna tik vieną kartą“, – svarsto Egidijus Sipavičius.

Apie beveik keturis dešimtmečius trunkančios muzikinės karjeros aukštumas ir nuopuolius jis kalba be užuolankų. Praėjusį rudenį atšventęs 60-metį atlikėjas nesigina, kad gyvenime tikrai buvo etapas, kai pasipylę muzikiniai apdovanojimai apsuko galvą. Tačiau esminis gyvenimo virsmas – gastrolės Vakarų Europoje – dainininką nuleido ant žemės: „Svetur greitai supratau, kad esu niekas.“

Kita vertus, išlikti populiariam lietuviškoje muzikinėje scenoje dainininkui padėjo tai, kad jis niekuomet nesustojo: „Lietuvos populiariosios muzikos istorijoje yra tokių žvaigždžių, kurios tik žybtelėjo. Manau, jei labai stipriai blyksteli ir dingsta, žmonės išgyvena tragediją. Be abejo, kai tu patiki, kad esi viskas ir paskui vėl tampi eiliniu piliečiu – sunku. Man taip neatsitiko, aš visą laiką buvau klausomas, girdimas ir matomas, todėl man nebuvo sunku susitaikyti, kad nebesu numeris vienas.“

E. Sipavičius prisimena, kad rinkosi ir hip hopą, ir svingą, ir tvistą, ir rokenrolą – bandė įvairius muzikos stilius. „Tai nesukūrė plačios auditorijos, pasiryžusios dėl mano dainų eiti bet kur, bet paliko žinomumą daug platesniame rate žmonių, kurių interesai daug platesni.  Man buvo įdomu, aš smalsus žmogus“, – kalba atlikėjas.

Būtent smalsumas ir gyvenimo teikiamos progos dainininką vedė pirmyn – jei gyvenimui atsiveri, jis pažeria neišsemiamų galimybių. Kita vertus, dėl muzikinės karjeros E. Sipavičiui teko paaukoti šeimą. Jis vedė būdamas 21 metų, su pirmąja žmona susilaukė dviejų dukrų. Ir, kaip prisipažįsta pats dainininkas, ambicijos, pykčiai ir prasidedanti karjera sugriovė jo pirmąją santuoką.

„Mano žmona buvo labai jauna. Norėjosi šėlti, dūkti, ir vakarėliai, ir draugai, o vaikas namie, nėra kam palikti, buvo sunku. Ankstyva tėvystė – didelis išbandymas santykiams. Pirma dukra gimė, kai buvo tik pati pradžia. Tekdavo išvykti dviem savaitėms per mėnesį ir žmonai tikrai būdavo sunku. Likusias dvi savaites norėdavosi kažką veikti, o vaikas, aišku, trukdė.

Labai protinga, kad dabar jaunimas taip anksti nesusilaukia vaikų. Kai jau pašėlęs, išsidūkęs, šiek tiek protas susigulėjęs, jau esi iš tikrųjų pasiruošęs tėvystei, tada gali, o ne anksčiau“, – įsitikinęs E. Sipavičius.

Išmoko šeimą derinti su muzikiniu pasauliu

E. Sipavičius prisimena, kad anuomet svarstęs, ką pasirinkti: siekti muzikinės karjeros ar likti namie su žmona ir vaikais. Kaip įvyko, akivaizdu. Apie nesusiklosčiusius santykius be užuolankų kalbantis dainininkas tikina, kad su tuometine žmona išsiskirti be nuoskaudų nepavyko. Sudėtingų santykių padarinys – nelengvas bendravimas su dukromis.

„Nėra sunku, jei žmonės brandūs ir supranta, kad skyrybos – jų reikalas, ne vaikų, kai nekeršija naudodamasis vaikais „aš tau neleisiu, neduosiu susitikti, nuteikinėsiu prieš tave vaikus“. Jei to nėra, viskas gerai. Su pirma žmona mums nelabai pavyko, gaila, mūsų santykiai su pirmomis dukromis buvo komplikuoti, nes neišėjo būti kartu dažnai. O paskui viskas susitvarkė, mes labai gražiai draugaujam“, – neslepia E. Sipavičius.

Vėliau, sukūręs antrą šeimą, jis susilaukė dar vienos dukros ir sūnaus, o gyvenimo pamokos ir klaidos išmokė šeimą derinti su muzikiniu pasauliu. E. Sipavičius sako, kad niekada nebuvo konservatyvus tėvas ir neprieštaravęs vaikų pasirinkimams. Nė viena atžala nepasekė jo pėdomis. Tačiau neįprasta tėvo aistra – aitvaravimas, buriavimas – užkrėtė ir sūnų Karolį.

Potyriai – gyvenimo druska

Be to, E. Sipavičius nesibodi automobilį iškeisti į motorolerį. Deja, likus kelioms dienoms iki rudenį įvykusio jubiliejaus, kelionė namo motoroleriu baigėsi nelaimingai. Automobilis nubloškė dainininko vairuojamą transporto priemonę, o avarijos padariniai buvo skaudūs: kaklinės stuburo dalies raiščių patempimas, praskeltas antakis ir lūpa bei nosies lūžis.

Atlikėjas sako, kad tą kartą pajutęs gyvenimo trapumą ir laikinumą: „Ne tik koncertai, bet visas gyvenimas, ateitis gali subyrėti akimirksniu. Labai aiškiai suvokiau, kokie esame trapūs.“

Apie traumą E. Sipavičius jau gali ir pajuokauti, tik ar po skaudžios avarijos pasiryš vėl sėsti ant motorolerio?

„Draugai sako, gal tu pasižiūrėk į pasą, tau nereikia tų motociklų. Aš negaliu sustoti, man įdomu, man reikia potyrių, šiek tiek rizikos. Tai yra gyvenimo druska, pipiriukai, prieskoniai. Atsisakyti to dėl tariamai saugesnio gyvenimo? Kur tas saugumas? Aš gana saugiai važiavau, aš gana saugiai einu per perėją, saugiai sėdu į lėktuvą“, – įsitikinęs atlikėjas.

Beje, jis mano, kad dainininkas negali lipti į sceną turėdamas randų. Pats prieš dešimtmetį pasidaręs akių vokų korekciją, šiandien dar kartą pabrėžia, kad scenos žmogui išvaizda itin svarbi: „Gal ne tokia svarbi, kaip buvo pradžioje, bet tikrai reikšminga popdainininko karjerai. Negali su randais ar be dantų eiti dainuoti – reikia viską susitvarkyti.“

Vestuvės įvyks šiemet

Be scenos ir koncertų negalintis gyventi E. Sipavičius prisipažįsta, kad atsitraukti nuo kūrybos ji privertė tik asmeninio gyvenimo permainos.  Praėjusią žiemą Vilniaus rajone baigęs statyti namą, pasipiršo mylimajai Simonai. Žinomas dainininkas tikina, pasimokęs iš savo klaidų ir apie naujus jausmus nedaugžodžiauja, tik prisipažįsta, kad vestuvės įvyks šiemet.

„Norisi žengti gražų žingsnį, jis svarbus poros gyvenime. Mes jau gana ilgai gyvename taip, tad, manau, laikas padaryti tą svarbų ir gražų žingsnį“, – sako E. Sipavičius.

Dainininkas tiki, kad vėl žengia į naują gyvenimo etapą, kuriame jo dar labai daug kas laukia. Tiesa, išvykti iš Lietuvos jis neketina. Juolab kad savęs jis niekada net neįsivaizdavo gyvenančio kitoje šalyje. Esu Lietuvoje reikalingas, man čia labai gerai, nes čia manęs klauso, supranta, o tai svarbiausia, sako E. Sipavičius.

„Manau, mano asmeninė istorija susijusi su šalies istorija. Mano šalis paveikė mano gyvenimą, sukūrė mane, ir aš kūriau šalį ir šaliai. Negaliu išvažiuoti iš čia, integruotis kažkur, kur būsiu svetimkūnis. Be abejo, tai nėra tobuliausia šalis, ji turi trūkumų, bet, manau, kad ateinanti karta išspręs problemas. Jie kitokie žmonės: nesiskundžia, neverkia, dirba, kuria, mūsų šalis jau garsėja kaip biotechnologijų, lazerių šalis. Tai tik pradžia“, – įsitikinęs E. Sipavičius.

Parengė Jurgita Jasiūnienė.

Rekomenduojami video