Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dubajus naikina 30 proc. akcizą alkoholiui

Dubajus, panaikindamas aukštą akcizą alkoholiui, siekia tapti patrauklesniu turistams, dėl kurių vis labiau varžosi ir kaimyninės šalys. 30 proc. akcizas alkoholiui panaikintas, taip pat atšauktas iki šiol taikytas licencijos mokestis, socialinėje žiniasklaidoje pranešė du dideli mažmenininkai. Pasak vietos žiniasklaidos, pokyčiai įsigaliojo sekmadienį ir kol kas galios vienerius metus, informuoja agentūra „Reuters“.

„Panaikinus 30 proc. akcizą ir įvedus nemokamą alkoholio licenciją, įsigyti jūsų mėgstamų gėrimų dabar bus paprasčiau ir pigiau nei kada nors anksčiau“, - savo insagramo paskyroje rašė viena iš abiejų didelių alkoholio pardavėjų Dubajuje MMI. Ir mažmenininkė „African+Eastern“ patvirtino, kad specialus mokestis nebegalioja. Tačiau kainoms ir toliau taikomas 5 proc. pridėtinės vertės mokestis (PVM). Vyriausybė kol kas komentarų nepateikė.

Turizmas Dubajaus ekonomikai yra svarbus ramstis: vien tik pirmąjį 2022 metų pusmetį užsienio lankytojų skaičius išaugo daugiau kaip 180 proc., lyginant su tuo pačiu 2021 metų laikotarpiu, kai buvo sušvelninti koronaviruso ribojimai. Emyrato ekonomika, be kita ko, dėto greitai atsigavo. BVP per pirmuosius devynis praėjusių metų mėnesius augo 4,6 proc.

Manoma, kad alkoholio apmokestinimo liberalizavimas dar labiau padidins Dubajaus patrauklumą turistams ir šalyje gyvenantiems užsieniečiams. Juos traukia pirmiausiai, lyginant su kitomis Persijos įlankos šalimis, liberalus gyvenimo būdas.

Dubajus susiduria su vis didėjančia regionine konkurencija. Saudo Arabija, pavyzdžiui, investuoja milijardus, kad padidintų savo patrauklumą turizmui ir kartu taptų svarbių kultūros ir sporto renginių šeimininke.

Rekomenduojami video