Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Du milijonai: Vokietija susiduria su didžiausiu imigrantų antplūdžiu

Vokietijos statistikos biuras užfiksavo didžiausią imigrantų skaičių pokario laikotarpiu. 2015-aisiais imigracija išaugo iki 1,1 mln. ir pirmą kartą dauguma atvykėlių buvo ne iš Europos, rašo dw.com.

Federalinis statistikos biuras pirmadienį paskelbė, kad 2015-aisiais Vokietiją pasiekė  1,1 mln. imigrantų.

„Užsieniečių migracija pasiekė 1,14 mln. žmonių. Tai didžiausias kada nors Vokietijos federacinės respublikos istorijoje fiksuotas imigrantų skaičius“, – kalbėjo statistikos biuro atstovas.

2014-aisiais imigrantų skaičius siekė 577 tūkst., 2015-aisiais statistikos departamentas registravo daugiau nei 2 mln. imigrantų, kurių 860 tūkst. išvyko.

Skaičiai skelbiami remiantis 2015-ųjų sausio–rugpjūčio duomenimis bei likusių keturių mėnesių paskaičiavimais.

Pirmą kartą imigrantų skaičius iš ne Europos šalių pralenkė europiečių skaičių.

Prieštaringas sandoris

Informacija skelbiama tuo metu, kai Vokietija ir kitos Europos šalys bando susidoroti su nelegalių imigrantų ir karo pabėgėlių iš Artimųjų Rytų, Afrikos ir Azijos antplūdžiu.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel atmetė pastangas riboti pabėgėlių, siekiančių prieglobsčio Vokietijoje, skaičių, o tam nepritarė keletas jos partijos narių.

ES penktadienį baigė prieštaringą sandorį su Ankara, kuris leidžia grąžinti į 28 šalių bloką per Turkiją patenkančius nelegalius imigrantus.

„Svarbiausia šio sandorio dalis yra tai, kad jis padarys galą prekeivių žmonėmis verslui ir prisidės prie išorinės ES sienos saugumo“, – po susitarimo spaudos konferencijoje kalbėjo A. Merkel.

Tačiau žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ sukritikavo susitarimą sakydama, kad jis „pažymėjo juodą dieną Europai ir žmonijai“.

Rekomenduojami video