Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Du iš penkių vokiečių pradėjo taupyti energiją, rodo apklausa

Sumažėjęs rusiškų dujų tiekimas, paskatino du iš penkių vokiečių imtis energijos taupymo priemonių, rodo dpa užsakymu „YouGov“ atlikta apklausa.

Iš viso 39 proc. apklausos dalyvių sumažino energijos suvartojimą nuo tada, kai dėl Rusijos karo prieš Ukrainą Europos energijos rinkos ėmė svyruoti, o kainos šoktelėjo į viršų.

Iš jų 11 proc. teigė, kad taupyti energiją pradėjo iškart, kai tik vasario 24 dieną prasidėjo Rusijos invazija, o 28 proc. sakė, kad tai padarė per pastarąsias keturias savaites.

Dar 27 proc. respondentų teigė, kad ėmėsi priemonių mažinti vartojimą dar prieš prasidedant karui.

Viena populiari taupymo priemonė – trumpesnis arba vėsesnis dušas: 49 proc. energiją taupančių asmenų nurodė tai darantys. Šiek tiek daugiau nei pusė (53 proc.) sumažino budėjimo režimu veikiančių elektros prietaisų skaičių, o daugiau nei trečdalis (35 proc.) ketina tikrinti savo šildymo prietaisus dėl jų efektyvumo arba jau tai padarė.

Kas dešimtas sumažino filmų ar serialų srautinių transliacijų skaičių, o 18 proc. mažiau gamina maisto.

Iš tų respondentų, kurie dar nesumažino energijos suvartojimo, tik 9 proc. neketina to daryti – dažniausiai dėl to, kad nemato galimybių sutaupyti.

15 proc. respondentų ketina sumažinti energijos suvartojimą ateityje, o 10 proc. apklaustųjų neatsakė į klausimą.

Didžiausia Europos ekonomika nerimauja, kad praėjusį mėnesį Rusija pradėjo mažinti dujų srautus; Berlynas laiko tai kerštu už Vakarų sankcijas Maskvai.

Berlynas stengiasi greitai atjunkyti šalį nuo rusiško kuro, tačiau Vokietija tebėra labai priklausoma nuo dujų tiekimo ir vis labiau baiminamasi, kad žiemą jų gali pritrūkti.

Rekomenduojami video