Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Didžiojoje Britanijoje įvedami griežti apribojimai: gali galioti net pusę metų

Rugsėjo 22 d. popietę Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas šalies Parlamente pristatė naujus apribojimus siekiant kovoti su koronaviruso epidemijos plėtra. Manoma, jog naujieji apribojimai galios bent pusę metų.

Žemiau pateikiame naujųjų apribojimų, įsigaliosiančių Anglijoje, santrauką: - Biurų darbuotojai vėl turi dirbti iš namų, kur tai įmanoma. - Nuo ketvirtadienio, rugsėjo 24 d., visos aludės (angl. pubs), barai ir restoranai privalės aptarnauti klientus prie staliukų – neleidžiamas klientų būriavimasis ar eilės prie barų.

  Kaukių dėvėjimas bus privalomas būnant baruose ir restoranuose, išskyrus sėdėjimą prie staliukų. Maitinimo įstaigų darbuotojai taip pat privalės dėvėti kaukes. Be to, maitinimo įstaigos privalės užsidaryti iki 22.00 val., tačiau maisto pristatymo į namus paslaugos galės veikti ilgiau.

Nepaklususios minėtiems apribojimams maitinimo įstaigos bus uždaromos.

- Veido kaukes privalės dėvėti ir parduotuvių/prekybos centrų darbuotojai, besinaudojantys apgyvendinimo ir maitinimo sektoriaus paslaugomis asmenys bei taksi automobilių vairuotojai ir keleiviai.

- Baudos už kaukių nedėvėjimą padvigubės nuo 100 iki 200 svarų už pirmą pažeidimą.

- Nuo rugsėjo 28 d. vestuvių dalyvių skaičius sumažintas nuo 30 iki 15 žmonių. Laidotuvių dalyvių skaičius išlieka toks pat – iki 30 žmonių.

- Vadinamoji „šešių taisyklė“ (leidimas uždarose patalpose būti daugiausiai iki 6 asmenų) bus taikoma anksčiau šios taisyklės išimtimis besinaudojančioms grupėms, pavyzdžiui, uždarose patalpose sportuojančioms komandoms.

- Atsisakyta palaipsninio stadionų ir sporto klubų atidarymo. Taip pat atidėti masiniai renginiai, kuriuos planuota leisti nuo šių metų spalio – verslo konferencijos, lankymasis „Premier“ futbolo lygos varžybose.

- Škotijos, Velso ir Šiaurės Airijos vyriausybės gali savarankiškai spręsti dėl kovos su koronavirusu priemonių, kurios nebūtinai sutaps su aukščiau minėtomis. Kita vertus, tai nereiškia, kad šiuose JK regionuose kova su koronavirusu yra švelnesnė – šiuo metu Velso vietovėms, kuriose gyvena apie trečdalis visų Velso gyventojų, jau taikomas vietinis karantinas.

JK koronaviruso grėsmės lygis padidintas nuo 3 iki 4 lygio, kuris reiškia, jog koronaviruso perdavimo tikimybė yra aukšta. JK vyriausybės moksliniai patarėjai įspėjo, jog negriežtinant kovos su koronavirusu priemonių, artimiausiomis savaitėmis naujų užsikrėtimų koronavirusu skaičius gali pasiekti 49 000 atvejų per dieną.

Šaltinis: Anglija.today

Rekomenduojami video