Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Didžioji dalis rusų nori nepriklausomos ir draugiškos Ukrainos

Nepriklausomas Rusijos viešosios nuomonės tyrimų centras "Levada" pasidalino savo lapkričio mėnesį atliktos apklausos rezultatais, pagal kuriuos, 63 proc. apklaustų rusų mano, kad Ukraina privalo išlikti nepriklausoma tauta, o santykiai su šia šalimi privalo būti draugiški ir abiem pusėms naudingi. Tai keliais procentais daugiau nei prieš metus - tada 55 proc. - respondentų pasisakė už nepriklausomą ir draugišką Ukrainą, rašo RT.

Tačiau dalis apklaustų žmonių tikisi, kad nesikeis dabartinė situacija.

Tuo tarpu 64 proc. rusų mano, kad Krymo pusiasalio aneksija turėjo šaliai daugiau teigiamų nei neigiamų padarinių, 19 proc. žmonių mano priešingai. 18 proc. respondentų negalėjo pateikti vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą.

Be kita ko, laipsniškai mažėja rusų susidomėjimas padėtimi Ukrainoje. Tyrimų centrui "Levada" 73 proc. žmonių teigė sekantys įvykius Ukrainoje, tačiau spalį padėtimi Ukrainoje domėjosi 78 proc., o sausį - 81 proc.

66 proc. rusų galvoja, kad dabartinė situacija Ukrainoje yra "įtempta", o 16 proc. situaciją suvokia kaip kritinę. 9 proc. apklaustųjų laikosi nuomonės, kad padėtis Ukrainoje yra rami ir normali.

Rekomenduojami video