Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Der Spiegel“ leidėjai teisinasi dėl D. Trumpą pašiepiančios karikatūros

Vokietijos žurnalo „Der Spiegel“ leidėjai teigia nenorėję nieko įžeisti spausdindami drastišką Amerikos prezidento Donaldo Trumpo karikatūrą savaitraščio viršelyje. Jie sako nesitikėję tokios aktyvios reakcijos šalyje ir užsienyje, kur protestuotojai prieš D. Trumpo politiką ateina su paskutiniu žurnalo numeriu, o kolegos negaili kritikos.

Savo paskutinio numerio viršeliui žurnalas pasirinko iš Kubos kilusio amerikiečio Edelio Rodrigezo karikatūrą, kurioje vaizduojamas Amerikos prezidentas, nukirtęs Laisvės simboliui galvą, ir užrašas – Amerika svarbiausia. Bulvarinis „Bild“ įžvelgė paralelę – taip džihadistai elgiasi su savo belaisviais, bet žurnalo leidėjai ginasi – nieko nenorėję provokuoti.

„Norėjome parodyti, kad mums rūpi demokratija, laisvė, spaudos laisvė, teisėsaugos laisvė, kuriai iškilęs pavojus. Mes giname demokratiją, giname tarptautines organizacijas. Ar šie laikai tokie sudėtingi? Taip“, – sakė žurnalo „Der Spiegel“ vyr. redaktorius Klausas Brinkbaeumeris.

Tiesa, kai kurie Vokietijos politikai mano, kad karikatūra blogo skonio, kolegų – laikraščio „FA“ – nuomone, nevertėtų demonizuoti D. Trumpo, nes jam tai tik į naudą. Laikraštis „Die Welt“, kurio savininkai tie patys kaip ir „Bild“, tvirtina, kad toks viršelis kompromituoja žurnalistiką.

Reuters/Scanpix nuotr.

„Reakcija iš tiesų labai stebina – kad demonstrantai šį žurnalo numerį kelia kaip plakatus, kad jį perspausdino nemažai Amerikos žiniasklaidos, kad platinamas tinkluose. Kad jis atkreips dėmesį, tikėjomės, bet ne tokios reakcijos“, – pasakojo K. Brinkbaeumeris.

Leidėjai sako, viršelis neturi nieko bendra su D. Trumpo išpuoliais prieš Berlyno politiką. Tai, kad Vokietija atvėrė duris migrantams, D. Trumpas pavadino katastrofiška klaida, o neseniai vienas jo komandos narys apkaltino Vokietija, kad ji naudojasi neva nuvertintu euru, kad įgytų pranašumo prieš Jungtines Valstijas ir Europos partneres.

 

Rekomenduojami video