Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Deltakron“, tikėtina, net ir nebuvo: itin pavojingu virusu palaikė užterštus mėginius

Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) paneigė naujos koronaviruso atmainos „deltakron“ atsiradimo faktą. Informacijos apie „hibridinės“ delta ir omikron atsiradimą kritikuoja ne tik įvairių šalių mokslininkai, bet ir PSO ekspertai. Tikinama, kad Kipro pateiktuose pavyzdžiuose ne „hibridinis“ virusas, o užteršti koronaviruso mėginiai.

PSO techninės grupės vadovė Maria van Kerkhove pažymėjo, kad jokio koronaviruso atmainų derinio nepastebėta, o Kipro mokslininkų „radinį“ galėjo lemti mėginio ar įrangos užteršimas atliekant genetinę seką, dėl ko galėjo atsirasti laboratorinė klaida.

 Anksčiau buvo skelbiama apie Kipre aptiktą naują koronavirusinės infekcijos variantą, kuris tariamai buvo anksčiau nustatytų delta ir omikrono padermių hibridas. Kipro universiteto Biotechnologijos ir molekulinės virusologijos laboratorijos mokslininkai, nustatę naują COVID-19 variantą, neoficialiai praminė jį „deltakronu“.

Laboratorijos vadovas Leontiosas Kostrikis sakė, kad Kipre deltakrono atmaina rasta 25 mėginiuose, iš kurių 11 priklauso ligoniams, hospitalizuotiems dėl koronaviruso, likusieji aptikti pas kitus gyventojus šalyje. „Kalbėti apie naujos padermės savybes, tyrimų ir vakcinų efektyvumą dar anksti.

Pirmiausia reikia suprasti – ar tai naujas hibridas, ar buvo laboratorinis užterštumas. Be to, kitos laboratorijos nieko panašaus neaptiko“, – situaciją apibūdino epidemiologas Kamilis Chafizovas. Kipro mokslininkas L. Kostrikis, kurio laboratorijoje ir buvo aptikta „nauja atmaina“, tikina, kad klaidos negalėjo būti, rašoma „Bloomberg“. Mokslininkas neigia kitų savo kolegų paviešintą versiją, kad tokie tyrimo rezultatai galėjo būti dėl į mėginius patekusių nešvarumų.

Rekomenduojami video