Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl neįprastai šaltų orų JAV ėmė stingti šaltakraujai driežai

Floridos gyventojai įspėjami, kad dėl neįprastai šaltų orų ant galvų jiems gali pradėti kristi iguanos. Dėl atšalusio oro šie medžiuose gyvenantys šaltakraujai driežai ėmė masiškai stingti. Tiesa, JAV užgriuvusi galingai žiemos audra sustingdė ne tik iguanas. Keliuose ir oro uostuose kilo didžiulis chaosas, o dešimtys tūkstančių žmonių liko be elektros.

Floridos parkų takus, namų kiemus ir kelius šįryt nuklojo tūkstančiai štai tokių sustingusių ir iš medžių iškritusių iguanų. Meteorologai vietos gyventojus įspėja saugotis einant po medžiais, o gamtosaugininkai ragina gyvūnus patraukti į saugią vietą. Jie atrodo kaip negyvi, tačiau iš tiesų temperatūrai nukritus žemiau nulio paprasčiausiai nebegali judėti.

 „Jų kūnai atsijungia ir nebegali vykdyti savo funkcijų. Iguanos miega medžiuose, tad atšalus sustingsta ir nebegali laikytis, tad krenta žemyn“, – sako reptilijų specialistė Stacey Cohen.

 Paralyžiuotų iguanų akys atmerktos. Tad jos viską mato ir girdi. Dieną temperatūrai pakilus aukščiau nulio, daugelis iguanų turėtų atsigauti, tačiau prieš daugiau nei 20 metų, kai Floridoje netikėtai stipriai atšalo, nemaža dalis vietinės iguanų populiacijos išmirė.

 „Šaltis yra labai, labai pavojingas jų gyvybei, nes iguanos kilusios iš Centrinės ir Pietų Amerikos dalių, esančių netoli pusiaujo, kur visada būna labai šilta“, – kalba S. Cohen. Jungtinėse Valstijose žiemiški orai šiomis dienomis pavojų kelia ne tik iguanoms.

Savaitgalį Jungtinių Valstijų Rytus užgriuvus galingai žiemos audrai penkios valstijos paskelbė apie itin pavojingas oro sąlygas.

Sutrikus oro uostų darbui atšaukta mažiausiai 6000 skrydžių. Vien Masačusetse be elektros liko 80 tūkstančių namų. Niujorke, Bostone, Niudžersyje ir kituose tankiai apgyvendintuose vietose per kelias valandas iškrito pusmetris kelius paralyžiavusio sniego. Pakrantes talžo stiprios bangos ir galingi vėjai. Meteorologai įspėja, kad audros kelyje atsidūrė 75 milijonai žmonių.

Rekomenduojami video