Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl klimato kaitos į Europą jau atkeliavo gigantiškos vapsvos žudikės

Anglijoje pastebėtos siaubą ir net pavojų gyvybei keliančios azijietiškos vapsvos gigantės, baiminamasi, kad atšilus klimatui jos ims veistis ir čia.

Šylant klimatui į Europą kraustosi vis daugiau pavojingų vabzdžių. Vienas naujausių tokių padarų - siaubą keliančios milžiniškos azijietiškos vapsvos. Devone jas pastebėjo jau keli žmonės, vienas jų iš pradžių net pamanė, kad matė kolibrį.

Pro atvirus langus jos įskrenda ir į šiltus automobilius. Šios vapsvos yra daugmaž keturių centimetrų dydžio, jų įkandimas gali sukelti tokią stiprią alerginę reakciją, kuri gali baigtis mirtimi.

Be to, jų nuoduose yra ir neurotoksiškų medžiagų, dėl kurių vienintelis įkandimas gali tapti staigiu mirties nuosprendžiu. Tokie įkandimai ypač pavojingi ir naminiams augintiniams. Tai - tokia invazinė rūšis, kad joms užsiveisus išnaikinti šią rūšį - tiesiog neįmanoma.

Angliją džiuginusi šilta temperatūra ir vėliau atėjusi drėgmė - idealios sąlygos šių vabzdžių veisimuisi. Šiais metais Anglijoje jau sunaikinta 13 azijinių vapsvų lizdų, šis skaičius - neįprastai aukštas.

Rekomenduojami video