Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Daugiau kaip pusė britų nenori mokėti už Karolio III karūnavimą

Daugiau kaip pusė britų nenori, kad  karaliaus Karolio III karūnavimo ceremonija būtų apmokėta mokesčių mokėtojų pinigais. Remiantis nuomonės tyrimo instituto „YouGov“ atlikta apklausa, 51 proc. respondentų mano, kad už gegužės 6 d. vyksiančią ceremoniją neturėtų mokėti vyriausybė. 32 proc. buvo už, o 18 proc. neturėjo nuomonės.

Karolio ir jo žmonos Camillos karūnavimas išpuola aukštos infliacijos laikmečiu. Be to, visoje šalyje vyksta streikai viešajame bei privačiame sektoriuje.

Britų vyriausybė dar nepranešė, kiek iš viso kainuos karūnavimo iškilmės. Be šeštadienį Vestminsterio abatijoje vyksiančios ceremonijos sekmadienį prie Vindzoro pilies numatytas koncertas, kuriame dalyvaus pasaulio muzikos žvaigždės. Spėjama, kad išlaidos sieks dešimtis milijonų svarų. Be to, ekonominių kaštų pareikalaus papildoma nedarbo diena.

Mirusios karalienės Elžbietos II karūnavimas prieš 70 metų atsiėjo 912 000 svarų – šiandien tai atitiktų apie 20,5 mln. svarų (23,2 mln. eurų). Jos tėvo, Karolio senelio, karūnacija 1937 m. kainavo 454 000 svarų. Šiandien tai atitiktų 24,8 mln.

Rekomenduojami video