Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dalį Europos niokoja potvyniai: žuvusiųjų skaičius perkopė 180

Potvynių nusiaubtą regioną lanko ir TV3 žinių žurnalistas Augustinas Šulija. Vietiniai žmonės rodo nusiaubtus namus ir pasakoja apie siaubingus išgyvenimus. Sunaikintas sunkiai uždirbtas turtas, prarasti artimieji ir nerimas dėl ateities. Belgams vis dar pompuojant vandenį iš savo rūsių, šalies valdžia pripažįsta – nusiaubtiems regionams prireiks laiko atsistoti ant kojų.

„Vavro miestelis Valonijos regione yra vienas iš tuzino, kurį nusiaubė jau istoriniais vadinami potvyniai. Man už nugaros esanti gatvė dar neseniai buvo gyvas krioklys, kuriuo buvo nešama viskas, kas pasitaikė kelyje. Šiandien Belgijoje, galiausiai išaušus saulei, belgai tik pradeda vertinti savo tikruosius nuostolius, o dingusių žmonių skaičius regione vis dar didžiulis“, – sakė TV3 Žinių reporteris.

Prasidėjus potvyniui, ši nedidelė, per miestelį tekantį upė, pasak vietinių, virto riaumojančiu ir nevaldomu stautu. Pirmi pakrantėje esančių namų aukštai buvo visiškai apsemti. Vanduo naktį gatvėse ėmė kilti staiga, nespėjus net suprasti, kas vyksta. „Dar vakar vanduo čia siekė iki krūtinės. Išties, buvo sunku suprasti, kas vyksta“, – teigė Vavro gyventoja.

Žuvusiųjų skaičius Belgijoje jau artėja prie 3 dešimčių. Valdžia perspėja, kad rasti ne visi dingę asmenys. Vis dar ieškoma mažiausiai 20 žmonių. Antradienį šalyje skelbiamas visuotinis gedulas. „Buvo labai baisu, nes mano teta gyvena visai šalia upės, nežinojome, kaip su ja susisiekti. Mano seneliai taip pat gyvena ten. Ačiū Dievui, jie sveiki, namas visiškai apsemtas.“

Žmonės vieningai kuopia ir tvarko miestelį. Jaučiama solidarumo dvasia. Į pagalbą atvyko ir sąvanoriai iš aplinkinių miestų. Padėti ieškoti dingusių į regioną atvyko ir šalies kariuomenė, pluša ir ugniagesiai. Rytinė Belgijos dalis vis dar sunkiai pasiekiama. Vanduo nušlavė kelius ir tiltus, pažeidė geležinkelius. Gyventojai neįsivaizduoja, kaip teks grįžti prie darbų. Ypač nukentėjo smulkūs verslininkai. Kai kuriems iš jų tai jau antras smūgis po koronaviruso suvaržymų.

„Pilna vandens. Gali pažiūrėti. Grindys, baldai, viskas sugadinta, atsidaryti neįmanoma“, – sakė kavinės šeimininkas Kostas.

Vietinės siuvyklos šeimininkai rodo savo parduotuvę. Šeimos verslas neteko visko, ką turėjo. Gyventojai pasakoja, kad perpsėjimas apie pavojų atėjo per vėlai, kiti teigia, kad jo išvis nesulaukė. „Tai nenormalu, turime sistemą, kuri vienu paspaudimu gali informuoti visus.

Informaciją apie koronavirusą nuolat gauname be problemų, o dabar negavome jokio perspėjimo“, – aiškino verslininkas. Vokietijoje vos pradėjus masinius valymo ir tvarkymo darbus, užklupo nauji potvyniai.

Štai vaizdai iš šalies Pietuose esančio Bãd Šándau miestelio. Valdžia perspėja, kad šalies vakaruose užtvankos ir vandens rezervurai perpildyti, tad situacija ir ten išlieka kritiška.

Kaimyninėje Austrijoje iškritus rekordiniam kritulių kiekiui, taip pat katastrofiškas potvynis netoli Salzburgo. Vakarų Tyrolyje vandens lygis pasiekė trijų dešimtmečių aukštumas, tad nerimaujama, kad tokių staigių potvynių gali kilti ir daugiau. „Vakar sedėjome ir žiūrėjome vaizdus iš Vokietijos, ir galvojome, kad tai gali nutikti tik ten. Pažvelgiau ir pamačiau, kaip atsirita potvynis. Tai įvyko staiga, vandens buvo iki juosmens“, – sakė Heleino gyventojas.

Į nusiaubtą Vokietijos Reino kraštą apžiūrėti katarstofinio potvynio pasekmių atvyko ir Angela Merkel. Su gelbėtojais ir gyventojais ji susitiko Šuldo kaime. Regione vis dar vyksta dingusiųjų paieškos. Prie jų prisidėjo ir daugiau nei 800 karių. Vokietijos valdžia perspėja, kad žuvusiųjų skaičius neabejotinai didės, ir žmones ragina ruoštis prisitaikyti prie naujos realybės. Dėl klimato kaitos tokie potvyniai gali tapti daug dažnesni.

Rekomenduojami video