Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
D. Tuskas: „Vienos Europos valstybės idėja yra iliuzija“

Nerimaudamas dėl to, kad antieropietiški jausmai kursto žemyne nacionalizmą, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ketvirtadienį sakė, kad Bendrija privalo „neleisti radikalams“ įgyti galios, sudarydama sąlygas piliečiams jaustis saugiems per dabartinę migrantų krizę.

S.Tuskas prisidėjo prie kitų lyderių per debatus Romoje dėl Europos Sąjungos (ES) padėties.

Nacionalistai ir antieuropietiški jausmai sustiprėjo per rinkimus keliose ES valstybėse. Nuogąstavimai dėl migrantų antplūdžio tampa išbandymu svarbiam ES pasiekimui – Šengeno zonai, nes kelios šalys jau stato ar planuoja fizinius barjerus.

„Šiandien turime pripažinti, kad ši svajonė apie vieną Europos valstybę su vienu bendru interesu, su viena vizija, ... viena Europos valstybė ... buvo iliuzija“, – sakė D.Tuskas.

Buvęs Lenkijos premjeras taip pat sakė, kad ES išgyvena „tikrai rizikingą ir sudėtingą“ momentą.

Skubus Briuselio tikslas, sakė D.Tuskas, turi būti „įtikinti mūsų piliečius“, kad galime užtikrinti šį saugumo ir stabilumo jausmą „vėl įvesdami efektyvią mūsų išorinių sienų kontrolę“.

Tokia strategija gali „sustabdyti radikalus“, surengusius „žygį už valdžią“, sakė jis.

Daug ES išorinių jūros sienų nuolat pažeidinėja žmonių kontrabandininkai, kurie iš Libijos išsiunčia plaukioti netinkamus ir sausakimšai migrantų prisėdusius laivelius Italijos, Graikijos ir kitų pietinių valstybių link. Šimtai tūkstančių pabėgėlių buvo išgelbėti jūroje, atvežti į ES ir siekė prieglobsčio Bendrijos valstybėse.

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris), kalbėdamas apie migrantų krizę, sakė, jog „staiga mums paaiškėjo, kad ne visi pritaria“ ES pažiūroms.

Rekomenduojami video