Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
D. Tuskas: „Kalbomis apie Hitlerį buvęs Londono meras „peržengė ribas“

 Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas antradienį apkaltino buvusį Londono merą konservatorių Borisą Johnsoną (Borisą Džonsoną) „peržengus ribą“ savo pareiškimu, esą Europos Sąjunga elgiasi kaip Vokietijos nacių diktatorius Adolfas Hitleris.

„Negaliu toliau tylėti“, – sakė D.Tuskas žurnalistams Kopenhagoje, komentuodamas šį B.Johnsono, kuris yra aktyvus Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES šalininkas, pasisakymą.

Jis peržengė priimtinos politinės diskusijos ribas, pažymėjo D.Tuskas.

„Reikėtų visiškai ignoruoti tokius absurdiškus argumentus, jeigu jie nebūtų suformuluoti vieno iš įtakingiausių žmonių valdančiojoje partijoje. Borisas Johnsonas peržengė racionalios diskusijos ribas, pademonstruodamas politinę amneziją“, – sakė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas.

B.Johnsonas šį kontroversišką palyginimą pateikė gegužės 15 dieną interviu laikraščiui „The Sunday Telegraph“, kalbėdamas apie birželio 23-iąją Jungtinėje Karalystėje vyksiantį referendumą dėl tolesnės šalies narystės ES.

Pasak B.Johnsono, pastaruosius du Europos istorijos tūkstantmečius nuolat mėginta suvienyti žemyną ir sukurti vieną valstybę, primenančią Romos imperiją.

„Napoleonas, Hitleris – įvairūs žmonės mėgino tai padaryti ir tai baigėsi tragiškai. ES mėgina tai padaryti kitokiais metodais, – laikraščiui „The Sunday Telegraph“ sakė prieš dvi savaites kadenciją baigęs Londono vadovas. – Tačiau esminė problema ta, kad nėra pamatinės ištikimybės Europos idėjai. Nėra vieno autoriteto, kurį visi gerbtų arba suprastų. Tai ir sukelia šį milžinišką demokratinį vakuumą.“

D.Tuskas pažadėjo nesikišti į Britanijos vidaus politines diskusijas, tačiau pažymėjo, kad, jo nuomone, tokios B.Johnsono kalbos yra neatsakingos.

„ES galima kaltinti dėl daugelio dalykų, tačiau ji vis dar yra veiksmingiausia užkarda nuo visuomet pavojingų ir neretai tragiškų konfliktų tarp Europos tautų“, – sakė jis.

Rekomenduojami video