Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
D. Tuskas: Iš Turkijos į ES atvyksta „gerokai per daug migrantų“

Per Egėjo jūrą iš Turkijos į Europos Sąjungą atvykstančių migrantų skaičius yra „gerokai per didelis“, sakė ketvirtadienį ES Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas po susitikimo su Turkijos ministru pirmininku Ahmetu Davutoglu (Achmetu Davutohlu) Ankaroje.

„Mūsų nuomonės sutampa, kad pabėgėlių srautas vis dar yra per didelis, tad reikia naujų veiksmų“, – sakė D.Tuskas, pagyręs Turkiją, kad ši vis glaudžiau bendradarbiauja su ES, ypač pakrančių patruliavimo ir vizų režimo griežtinimo srityse.

„Turkija turi pati nuspręsti, koks būtų geriausias būdas (pabėgėlių skaičiaus) sumažinimui“, – pažymėjo jis.

Daug nedetalizuodamas D.Tuskas kabėjo ir apie sumanymą surengti didelę operaciją neturintiems teisės likti Europos Sąjungoje migrantams grąžinti į Turkiją, triuškinant žmones laiveliais gabenančius kontrabandininkus.

„Daugeliui Europoje atrodo, kad geriausias būdas būtų greitai ir dideliu mastu grąžinti atgal į Graikiją neteisėtai atvykstančius migrantus“, – sakė D.Tuskas.

„Tai veiksmingai žlugdytų šio kontrabandinio verslo modelį“, – pabrėžė jis.

D.Tuskas su Turkijos premjeru Ankaroje susitiko atvykęs iš Graikijos, kuri atsidūrė didžiausios Europoje po Antrojo pasaulinio karo migracijos krizės fronto teritorijoje.

D.Tusko vizitas surengtas artėjant ateinantį pirmadienį vyksiančiam ES ir Turkijos vadovų susitikimui, kuriame bus tariamasi, kaip susitvarkyti su šimtais tūkstančių pabėgėlių ir migrantų, atvykstančių iš konfliktų ir skurdo zonų.

D.Tuskas gyrė Turkijos veiksmus, ypač, „padidintas Turkijos pakrančių apsaugos tarnybos pastangas, intensyvesnę policijos kontrolę, kovojant su kontrabandiniu žmonių gabenimu ir griežtinant vizų teikimo reikalavimus“.

A.Davutoglu savo ruožtu, pasakė, kad „nei Turkija, nei Europa nėra atsakingos už Sirijos krizę, bet Turkija ir ES už tai moka“.

Turkijos premjeras vėl patvirtino Ankaros ryžtą prisidėti prie bendrų su ES veiksmų plano, siekiant mažinti ES valstybes pasiekiančių migrantų skaičių.

Rekomenduojami video