Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
D. Trumpo užsienio politikos pamatai liks nepakitę?

Donaldo Trumpo pergalė tapo tikru žemės drebėjimu ir visai Jungtinių Valstijų užsienio politikai. Niekinantis generolus ir ekspertus, jis ne kartą gyrėsi sugebėsiąs užmegzti gerus santykius su Rusijos lyderiu ir menkino NATO, o net keli jo patarėjai įtariami ryšiais su Maskva. Tačiau D. Trumpas yra padaręs ir pareiškimų, užtikrinančių paramą Aljansui. Vienas iš jo užsienio politikos patarėjų tikina, kad viskas tebuvo priešrinkiminė retorika, ir užsienio politikos pamatai liks nepakitę.

Atidaryti naujosios NATO būstinės ir susipažinti su sąjungininkais į Briuselį kitais metais atvyks galingiausios pasaulio kariuomenės vyriausiasis vadas, kuris yra vadinęs Aljansą atgyvenusiu ir žadėjęs išvis jo išsižadėti, jei kitos narės deramai nemokės.

Bet tada, kai jo žodžius jam rašė patarėjai, kaip antai prieš gerą mėnesį per susitikimą su Lenkijos kilmės Čikagos rinkėjais, D. Trumpas kalbėjo kitaip.

„Kaip prezidentas gerbsiu Lenkijos auką už laisvę. Mes pasišventę stipriai Lenkijai. Labai pasišventę, visiškai pasišventę. Taip pat ir stipriai Vidurio Europai, kaip saugumo ir laisvės tvirtovei“, – tada kalbėjo D. Trumpas.

Jamesas Carafano, ekspertas iš respublikonus remiančio įtakingo Vašingtono instituto, pats ne kartą mokęs D. Trumpą užsienio politikos, teigia, kad sunku apie politiką ar lyderystės stilių spręsti vien iš priešrinkiminių kalbų.

„Dirbau su D. Trumpo valdžios perėmimo komanda, ne kartą instruktavau poną D. Trumpą nacionalinio saugumo klausimais. Nepasirodė, kad jis labai skirtųsi nuo kitų lyderių. O kad žmonės visko prikalba per rinkimų kampaniją... Jei pasakyčiau, kad pirmiausia jie taip kalba, kad būtų išrinkti – sakytumėt, na žinoma. Tik štai su daugeliu kitų kandidatų žmonės iš karto ne viską priima už gryną pinigą. O dėl D. Trumpo žmonės nieko kito nėra matę, tik kampanijos šūkius. Labai sunku apie politiką ar lyderystės stilių spręsti vien iš priešrinkiminės retorikos“, – tikina „The Heritage Foundation“ ekspertas.

Daugiau apie tai – reportaže.

Rekomenduojami video