Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
D. Trumpas: Europos ir Azijos šalims gali tekti pačioms rūpintis savo gynyba

JAV respublikonų prezidento rinkimų kampanijos favoritas Donaldas Trumpas trečiadienį pažadėjo iš esmės pertvarkyti šalies užsienio politiką, kuri būtų grindžiama principu „pirmiausia Amerika“, o sąjungininkai būtų spaudžiami sąžininga galimi prisidėti prie bendrų pastangų.

Savo svarbioje kalboje užsienio politikos tema, kurioje stigo konkrečių detalių ir kuri privertė kasytis pakaušius sutrikusius Vašingtono ekspertus, D. Trumpas perspėjo, kad Europos ir Azijos šalims gali tekti pačioms rūpintis savo gynyba.

Jis žadėjo panaikinti prekybos sutartis, naujai pertvarkyti NATO kaip priemonę migracijai ir „radikaliajam islamui“ riboti, taip pat kelti JAV nacionalinius interesus aukščiau visų kitų motyvų.

„Pirmiausia Amerika“ bus svarbi ir pati viršiausia mano administracijos tema“, – D. Trumpas sakė savo šalininkams, pasiskolinęs šį šūkį iš Amerikos prieškario izoliacionistų.

Prognozuota, kad ši kalba taps galimybe D. Trumpui, įgijusiam aiškų pranašumą respublikonų kovoje dėl teisės tapti partijos kandidatu į prezidento postą, palenkti į savo pusę skeptiškai jį vertinančius JAV užsienio politikos lyderius.

„Mūsų užsienio politika – visiška nelaimė“, – tvirtino milijardierius verslininkas, atmesdamas pastangas šioje srityje, kurias nuo Šaltojo karo dėjo visi JAV prezidentai, tiek respublikonai, tiek demokratai.

„Mes atkūrinėjame kitas šalis, silpnindami savąją“, – pridūrė jis, smerkdamas pagalbos misijas Artimuosiuose Rytuose ir JAV prekybos su Kinija deficitą.

„Mūsų sąjungininkai nemoka savo sąžiningos dalies“, – perspėjo D.Trumpas, aiškiai besdamas pirštu į NATO ir artimas JAV sąjungininkes Azijoje, tokias kaip Japonija ir Pietų Korėja.

„Šalys, kurias mes giname, turi apmokėti tokios gynybos išlaidas. Na, o jeigu to nebus, JAV privalo būti pasiruošusios leisti toms šalims gintis pačioms“, – pažymėjo respublikonų favoritas.

Rekomenduojami video