Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
D. Trumpas atsiribojo nuo Rusijos, bet V. Putiną pagyrė

Respublikonų kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas trečiadienį tvirtino neturįs nieko bendra su Rusija, kai demokratai apkaltino Maskvą, kad ši esą stengiasi padėti JAV respublikonų kandidatui laimėti rinkimus lapkritį.

„Neturiu nieko bendra su Rusija, – sakė jis žurnalistams per spaudos konferenciją netoli Majamio, – Aš tik sakiau, kad (Rusijos lyderis Vladimiras) Putinas turi gerokai geresnių vadovo savybių negu (JAV prezidentas Barackas) Obama, bet kas šito nežino?“

Šis Niujorko milijardierius, anksčiau niekada nerinktas į jokį postą, dažnokai sako tikįs, kad „susitartų“ su V. Putinu, ir nežadėjo besąlygiškai paremti kitas NATO nares.

Trečiadienį D. Trumpas sakė niekada nebendravęs su Rusijos lyderiu, bet suabejojo, ar Maskva galėjo įsibrauti į Demokratų partijos elektroninį paštą ir paveikti jo varžovės Hillary Clinton kampaniją.

„Ar tai buvo Rusija, niekas nežino. Galbūt tai Kinija, ar kažkas sėdintis savo lovoje; bet tai parodo, kokie esame mes silpni; parodo, kaip mes negerbiami“, – sakė D. Trumpas.

Dar jis pridūrė, turįs vilties, kad įsilaužėliai pateko į H. Clinton privataus pašto serverius. „Jie matyt turi tuos 33 tūkstančius elektroninių laiškų, kuriuos ji prarado ar ištrynė“, – pažymėjo D. Trumpas.

Birželį dienraštis „The Washington Post“ paskelbė gavęs informacijos, kad kompiuteriniams įsilaužėliams iš Rusijos pavyko įsibrauti į Demokratų nacionalinio komiteto duomenų bazę ir perduoti pavogtus duomenis vyriausybių paslaptis viešinančiam tinklalapiui „Wikileaks“.

JAV prezidentas B. Obama neatmeta galimybės, kad Rusija stengiasi pakreipti jo įpėdinio rinkimų kampaniją respublikonų kandidato D. Trumpo naudai.

Kremlius trečiadienį paneigė pranešimus, esą Maskva kišasi į JAV prezidento rinkimus.

Rekomenduojami video