Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
COVID-19 savigyda: JAV perspėjama dėl apsinuodijusių gyvuliams skirtu preparatu

JAV prieš COVID-19 vakcinas pasisakantys asmenys pastaruoju metu pradėjo vis dažniau užsiimti savigyda nuo viruso, naudodamiesi preparatu „Ivermectin“, kurio paskirtis yra gyvulių gydymas nuo kenkėjų. Dėl išaugusio apsinuodijimų skaičiaus į visuomenę buvo priversta kreiptis šalies Maisto ir vaistų kontrolės agentūra (FDA).

Specialistų teigimu, jei jau sulaukė daugelio pranešimų apie pacientus, kurie apsinuodijo ivermektinu, bandydami taip išsigydyti nuo koronaviruso: daliai jų prireikė medicinos pagalbos. FDA taip pat primena, kad oficialiai kovai su COVID-19 šis vaistinis preparatas taip ir nebuvo patvirtintas, rašoma „Insider“.

  Taip pat medikai paaiškino, kad žmonėms yra sukurtas specialus kitas vaistas, kurio sudėtyje yra ivermektino. Tačiau jis yra skirtas kovai su tam tikrais parazitais labai ribotomis dozėmis, o taip pat naudojant išoriškai ant odos nuo utėlių ir odos ligų. Pats vaistinis preparatas „Ivermectin“ yra skirtas gyvulių gydymui ir gerokai skiriasi nuo žmonėms skirto vaisto.

Tuo labiau jis nėra naudojamas kaip antivirusinis vaistas ir negali padėti COVID-19 atveju. Misisipės valstijos sveikatos apsaugos departamentas netgi perspėjo medicinos paslaugas teikiančias įstaigas, kad sulaukia daug skambučių dėl apsinuodijimo šiuo preparatu, bandant pasveikti nuo COVID-19. Žmonės skundžiasi bėrimais, pykinimu, skausmais pilve, neurologinėmis problemomis ir paūmėjusiu hepatitu.

Rekomenduojami video