Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
COVID-19 pandemijai "dar galo nematyti", sako PSO vadovas

COVID-19 pandemija toli gražu dar nesibaigė, antradienį pareiškė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas, perspėdamas atsargiai vertinti naratyvą, esą greitai plintanti omikron atmaina yra lengva.

„Ši pandemija dar tikrai nesibaigia, o neįtikėtinai augant omikron atvejams visame pasaulyje, tikėtina, kad atsiras naujų atmainų“, – žurnalistams sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Jis perspėjo omikron atmainos nelaikyti lengva, nes ji žaibiškai išplito visame pasaulyje nuo tada, kai lapkričio mėnesį pirmą kartą buvo aptikta Pietų Afrikoje.

COVID-19 omikron atmaina yra daug labiau užkrečiama nei ankstesnės atmainos, tačiau atrodo, kad ji sukelia ne tokią rimtą ligą.

Dėl to kilo diskusija apie tai, kad virusas iš pandeminio virsta endeminiu, iš to lyg peršasi išvada, kad pavojus praeina.

Tačiau PSO perspėjo, kad vien didžiulis užsikrėtusių žmonių skaičius reiškia, jog daug pažeidžiamų žmonių vis dar sunkiai suserga ir miršta.

„Vidutiniškai omikronas gali būti ne toks sunkus, tačiau naratyvas, kad tai lengva liga, yra klaidingas, – sakė Tedrosas. – Neapsigaukite: omikronas lemia hospitalizacijas ir mirtis ir net ne tokie sunkūs atvejai užtvindo sveikatos priežiūros įstaigas“.

Jis sakė, kad yra požymių, jog omikrono sukeltas COVID-19 atvejų augimas kai kuriose šalyse galbūt pasiekė aukščiausią tašką.

Tai, pasak jo, „suteikia vilties, kad blogiausia šios naujosios bangos dalis artėja į pabaigą, tačiau dar nė viena šalis neįveikė sunkumų iki galo“.

Duomenys rodo, kad esamos vakcinos nuo COVID-19 yra mažiau veiksmingos apsaugant nuo omikrono nei nuo ankstesnių padermių.

Tačiau Tedrosas pabrėžė, kad labai svarbu užtikrinti platesnę ir teisingesnę prieigą prie vakcinų.

„Vakcinos gali būti mažiau veiksmingos užkertant kelią infekcijai ir omikrono perdavimui, nei buvo ankstesnių atmainų atveju, tačiau jos vis tiek ypač gerai apsaugo nuo sunkios ligos ir mirties“, – sakė jis.

Rekomenduojami video