Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Čempionatą laimėjo prancūzai, švenčia – ir rusai

Po 20 metų pertraukos prancūzai vėl tapo pasaulio futbolo čempionais. Tačiau Maskvos gatvėse pergalę švenčiančius prancūzus užgožė rusai, kurie linksminosi taip, lyg patys būtų laimėję čempionatą. Apžvalgininkai sako, toks ir buvo Vladimiro Putino tikslas – išnaudoti šį čempionatą propagandos tikslams.

Vos pasibaigus rungtynėms prapliupusi liūtis užgožia fejerverkus. Tokia čempionato pabaiga atvėsina net laimėjusios Prancūzijos sirgalius. Pergalę prancūzai šventė santūriai, nors finalines rungtines Lužnikų stadione jų stebėjo apie 10 tūkst.

Prancūzijai švenčiant pergalę pasaulio futbolo čempionate Paryžiaus gatvės naktį tapo kovos lauku. Aistruoliai aiškinosi tarpusavio santykius, susirėmė su policijos pareigūnais.

Eliziejaus laukuose maždaug 30 jaunuolių išdaužė populiarios parduotuvės vitrinas. Kai kurie svaidė įvairius daiktus į policijos pareigūnus, šie atsakė ašarinėmis dujomis.

Lione taip pat kilo susirėmimų tarp policijos ir maždaug 100 jaunuolių, kurie miesto centre užsilipo ant vieno policijos automobilio.

Marselyje buvo areštuota 10 žmonių, per susirėmimus sužeisti du saugumo pajėgų nariai. Šalies pietryčiuose esančiame Ansi žuvo 50 m. vyras, kuris po finalo rungtynių pabaigą paskelbusio švilpuko šoko į seklų kanalą ir susilaužė kaklą.

Euforija, nusivylimas ir pasididžiavimas savo šalies žaidėjais apėmė Kroatijos sostinės Zagrebo gatvėse šventusius aistruolius. Pasaulio čempionato sidabras keturių milijonų valstybei – vienas didžiausių sporto pasiekimų šalies istorijoje. Kroatijos rinktinės kapitonas Luka Modričius po finalo buvo įvertintas auksiniu kamuoliu, skiriamu geriausiam čempionato žaidėjui. Tuo metu kroatų treneris Zlatko Daličius kalbėjo, kad jo auklėtiniai sužaidė savo geriausias rungtynes čempionate, tačiau klaidos neleido laimėti.

Stratego manymu, finale neturėtų būti skiriami tokie 11 metrų baudiniai, koks buvo skirtas po Ivano Peričičiaus žaidimo ranka. Tačiau Z. Daličius sutiko, kad Prancūzija nusipelnė pergalės.

Prancūzijos rinktinės vyriausiasis treneris prisijungė prie Franzo Beckenbauerio ir Mario Zagallo, kurie laimėjo planetos pirmenybes ir kaip žaidėjai, ir kaip treneriai. Didier Deschamps`as kalbėjo, kad aštuntfinalio rungtynės su Argentina buvo lemiamas postūmis į priekį, sužadinęs žaidėjų alkį pergalėms.

Strategas kaip vieną pagrindinių tokio gero šalies futbolininkų pasirodymo priežasčių įvardijo ir psichologinį pasirengimą bei puikią atmosferą komandos viduje.

2018 metų čempionatą surengusi Rusija estafetę perdavė Katarui. 2022-ųjų pirmenybės bus rengiamos lapkričio–gruodžio mėnesiais.

Rekomenduojami video