Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Buvęs Afganistano prezidentas Ghani atsiprašė žmonių

Buvęs Afganistano prezidentas Ashrafas Ghani, pabėgęs iš šalies praėjusį mėnesį Talibanui užėmus Kabulą, trečiadienį atsiprašė savo šalies žmonių už tai, kad „negalėjo to užbaigti kitaip“.

Pareiškime socialiniame tinkle „Twitter“ A. Ghani nurodė, kad išvyko raginamas rūmų apsaugos darbuotojų, kad išvengtų kruvinų susirėmimų gatvėse, ir dar kartą paneigė pavogęs milijonus iš valstybės iždo. „Aš atsiprašau Afganistano žmonių už tai, kad negalėjau to užbaigti kitaip“, – sakoma pareiškime, kurį paskelbė televizija „Tolo News“. „Mano atsidavimas Afganistano žmonėms yra nepajudinamas ir juo vadovausiuosi visą likusį gyvenimą “, – pridūrė A. Ghani.

 Buvęs prezidentas pabrėžė, kad sprendimas palikti Kabulą buvo pats sunkiausias jo gyvenime, tačiau jis esą suprato, kad tik taip galima išvengti kraujo praliejimo. „Aš nusprendžiau, kad tai yra vienintelis būdas neleisti, kad būtų panaudoti ginklai ir išgelbėti Kabulą bei 6 mln. jo gyventojų“, – paaiškino eksprezidentas.

A. Ghani dar kartą paneigė informaciją, esą bėgdamas jis pasiėmė milijonus JAV dolerių, priklausiusių Afganistano tautai. „Šie kaltinimai yra visiškai kategoriškai melagingi“, – pareiškė jis.

„Korupcija – tai maras, dešimtmečius luošinęs mūsų šalį, o mano, kaip prezidento dėmesio centre buvo kova su korupcija“, – nurodė A. Ghani. Talibano kovotojai liepos ir rugpjūčio mėnesiais užėmė vieną po kitos beveik visas Afganistano provincijas ir rugpjūčio 15 dieną paėmė Kabulą.

Afganistano prezidentas A. Ghani ir daug jo vyriausybės narių pabėgo iš šalies. Vietos žiniasklaida pranešė, kad į užsienį pabėgęs A. Ghani išsivežė milijonus JAV dolerių grynaisiais.

Afganistano žiniasklaida taip pat nurodė, kad pinigų ir kitų vertybių, įskaitant antikvarines, išsivežė ir kiti A. Ghani vyriausybės pareigūnai.

Vėliau A. Ghani pareiškė, kad „užsieniečiai“ rengė pasikėsinimą į jo gyvybę. „Netrukus po to, kai buvau priverstas palikti Kabulą, talibai ir nežinomi asmenys, nemokantys mūsų šalies kalbos, įsiveržė į Argą [prezidentūros rūmus].

Verždamiesi į Argą jie nesulaukė jokio pasipriešinimo. Jie vaikščiojo po kabinetus ir manęs ieškojo. [Jų] tikslas buvo pakartoti tą gėdingą įvykį, kuris įvyko prieš 25 metus Afganistane“, – sakė A. Ghani vaizdo įraše, veikiausiai kalbėdamas apie buvusio valstybės vadovo Mohammado Najibullah likimą.

A. Ghani taip pat sakė, kad išvyko iš Kabulo, kad išvengtų kraujo praliejimo ir žalos miestui. Jis paragino gyventojus netikėti tais, kurie sako, kad prezidentas juos pardavė ir pabėgo siekdamas finansinės naudos ir gelbėdamas savo gyvybę. REKLAMA „Jis buvo priverstas palikti šalį tokiomis sąlygomis, kad net neturėjo laiko persiauti iš šlepečių į batus.

Aš negalėjau išsivežti didžiausio savo gyvenimo turto – mano knygų, užrašų ir asmeninio kompiuterio. Neturėjau jokios galimybės aptarti išvykimo iš šalies su šalyje buvusiomis tarptautinėmis pajėgomis, ir tai įvyko greitai, spaudžiant saugumo tarnybos darbuotojams. Buvau priverstas palikti tėvynę vilkėdamas vieną kostiumą. Smulkmenas, jei Dievas leis, papasakosiu jums vėliau“, - pažadėjo buvęs Afganistano vadovas. Jis taip pat pranešė, kad šiuo metu yra Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Rekomenduojami video