Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Britanijoje nustatytas retas žmogaus užsikrėtimo paukščių gripu atvejis

Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos pareigūnai ketvirtadienį pranešė užfiksavę retą žmogaus užsikrėtimo paukščių gripu atvejį, šaliai kovojant su iki šiol didžiausiu šios virusinės ligos protrūkiu tarp paukščių.

Atvejai, kai paukščių gripu užsikrečia žmonės, yra labai reti. Anksčiau jų Britanijoje buvo nustatyti tik keletas, nurodė JK Sveikatos apsaugos agentūra (UKHSA).

 Agentūra pridūrė, kad pietvakarių Anglijoje gyvenantis užsikrėtęs asmuo jaučiasi „gerai“ ir izoliuojasi. „Asmuo užsikrėtė per labai glaudų, reguliarų kontaktą su dideliu skaičiumi užsikrėtusių paukščių, kuriuos jis ilgą laiką laikė savo namuose ir prie jų“, – sakoma UKHSA pranešime.

„Visi kontaktai su šiuo asmeniu, įskaitant apsilankiusius toje vietoje, buvo atsekti, ir nėra jokių įrodymų apie tolesnį infekcijos persidavimą kam nors kitam“, – pažymėjo tarnyba. Agentūra pabrėžė, kad pavojus, jog paukščiu gripas išplis visuomenėje, yra „labai mažas“, bet perspėjo žmones neliesti sergančių arba negyvų paukščių.

Jungtinė Karalystė praeitais metais turėjo sunaikinti apie pusę milijono paukščių, kovodama, anot aplinkos sekretoriaus George'o Eustice'o, su „iki šiol didžiausiu“ paukščių gripo protrūkiu.

Gruodį vyriausybė taip pat įvedė naujas taisykles, reikalaujančias, kad šeimininkai visus naminius paukščius laikytų patalpose ir laikytųsi griežtų biologinės saugos priemonių, turinčių apsaugoti nuo viruso plitimo.

Tačiau pareigūnai reiškė nuogąstavimus, kad laukiniai paukščiai, migruojantys iš žemyninės Europos, gali toliau platinti šią ligą. Yra žinoma, kad paukščių gripu neretai serga žąsys, antys ir gulbės, be to, buvo patvirtinta atvejų, kai nugaišo šia liga užsikrėtusių plėšriųjų paukščių.

Rekomenduojami video