Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Britai perspėjami: „siaubūnas iš rytų“ sugrįš ir šią žiemą"

Didžioji Britanija susidurs su nauju „siaubūnu iš rytų“, perspėja vietos klimatologai. Teigiama, kad britų laukia viena iš šalčiausių žiemų per 30 metų.

Mokslininkai, kurie pabandė prognozuoti vieną iš didžiausio masto Didžiosios Britanijos orų prognozių, tvirtina, kad temperatūra 2020-ųjų sausio ir vasario mėnesiais bus žemesnė, nei įprasta. Sausio ir vasario mėnesiais vidutinė temperatūra centrinėje Anglijoje numatoma 3,9 laipsnio pagal celsijų – o tai yra 0,5 laipsnio mažiau už 1981-2010 to paties laikotarpio vidurkį.

Mokslininkų komandos vadovas Markas Saundersas, profesorius iš Londono koledžo universiteto, paskelbė: „2020-ųjų sausio-vasario mėnesių temperatūra centrinėje Anglijoje bus šalčiausia nuo 2013-ųjų. Tai taip pat bus 7 šalčiausias minimas laikotarpis per paskutinius 30 metų ir 23 šalčiausias nuo 1953-ųjų“. Mokslininko teigimu, yra 57 proc. tikimybė, kad centrinėje Anglijoje temperatūra bus žemesnė nei 4,1 laipsnio pagal celsijų (2018-ųjų rodiklis). Mokslininkai, prieš pateikdami savo prognozes, ištyrė jūrų ir orų temperatūras šiaurinėje Atlanto dalyje, rašoma „The Sunday Times“.

Praėjusiais metais britus užklupo „Beast from the East“ (liet. „Siaubūnas iš rytų“), kuris pasireiškė stipriu snygiu ir apledėjimu, o temperatūra Škotijoje nukrito iki 14 laipsnių šalčio. Dėl sudėtingų oro sąlygų žuvo mažiausiai 17 žmonių, įskaitant ir 7 metų mergaitę.

Mokslininkų išreiškė viltį, kad jų prognozė padės Jungtinei Karalystei geriau pasirengti artėjančioms nedėkingoms orų permainoms. Šie metai pasižymėjo ir karščio rekordais – Kembridže užfiksuota 38,7 laipsnių temperatūra pagerino visų laikų matavimų rekordą.

Rekomenduojami video