Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Britai balsuos dėl branduolinių povandeninių laivų

Didžiosios Britanijos parlamentas pirmadienį turėtų balsuoti dėl milžiniško projekto pakeisti visus branduolinius povandeninius laivus naujais.

Viena iš trijų branduolinių Vakarų valstybių, Britanija turi keturis tokius laivus, kurių kiekvienas ginkluotas aštuoniomis raketomis. Bet pastatyti prieš du dešimtmečius jie sensta.

Balsavimą dėl jų pakeitimo paskelbė dar buvęs premjeras Davidas Cameronas per NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje, sakydamas, kad tai branduolinio atgrasymo priemonė, užtikrinanti ir sąjungininkų saugumą.

„Tai rinkiminis pažadas turėti visavertį atgrasymą, pakeisti visus keturis povandeninius laivus. Turime tai vykdyti, reikia aiškumo, kad galėtų būti priimami sprendimai dėl investicijų. Tad manau, kad protinga balsavimą surengti dabar ir atsikratyti bet kokių abejonių. O mūsų kariniai planuotojai ir investuotojai galėtų žengti pirmyn“, – teigė buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas D. Cameronas.

Vyriausybė yra skelbusi, kad pakeisti laivus kainuos iki 30 milijardų eurų, bet nepriklausomi skaičiavimai rodo, kad jų kaina bus beveik dešimt kartų didesnė. Tai vieninteliai šalies branduolinio ginklo nešėjai, ir kai konservatoriai pažadėjo juos pakeisti naujais, kilo diskusijų.

Škotija, kur laivai dislokuoti, nori išvis šio ginklo atsisakyti, tam pritartų ir opozicinių leiboristų lyderis. Kritikai siūlo pinigus leisti kitoms gynybos reikmėms.

Rekomenduojami video