Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Borisas Johnsonas: pasiektas „Brexit“ susitarimas

Didžiosios Britanijos premjeras paskelbė, kad „buvo pasiektas naujas susitarimas su ES dėl „Brexit“. Daugiau detalių kol kas nėra pateikta.

Yra žinoma, kad šį susitarimą dar turės patvirtinti Didžiosios Britanijos parlamentas. BBC skelbiama, kad JK ir ES derybų grupėms pavyko pasiekti susitarimą dėl „Brexit“ sąlygų prieš Europos lyderių susitikimą Briuselyje. Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas savo tvirteryje parašė: „Mes pasiekėme puikų naują susitarimą, kuris (leis) susigrąžinti kontrolę“.

Prieš ES viršūnių susitikimą – „Brexit“ susitarimo laukimo nuotaikos Europos Sąjungai ir Didžiajai Britanijai dar labiau priartėjus prie „Brexit“ susitarimo, Prancūzijos ir Vokietijos lyderiai išreiškė viltį, kad laukiama sutartis gali būti patvirtinta per ketvirtadienį prasidedantį ES viršūnių susitikimą.

Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel bendra trečiadienio spaudos konferencija Tulūzoje Prancūzijoje buvo pozityvi. Kanclerė pareiškė, kad derybos yra „finišo tiesiojoje“.

E. Macronas pridūrė „norintis tikėti“, kad susitarimas baigiamas rengti ir ES lyderiai „galės jam pritarti“ per dviejų dienų viršūnių susitikimą Briuselyje, kuriame dalyvaus ir britų premjeras Borisas Johnsonas. Nesutarimų tarp abiejų šalių dar yra, bet jie dabar daugmaž apsiriboja tam tikrais techniniais ir komplikuotais muitų bei pridėtinės vertės mokesčių klausimais, sakė pareigūnai.

Derybininkų komandos ES būstinėje iki vėlumos bandė juos išspręsti. „Gera pažanga, darbas tęsiasi“, – trečiadienį vakare žurnalistams sakė ES vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier. Tuo tarpu B. Johnsonas „Brexit“ palygino su kopimu į Everestą ir sakė, kad viršūnė jau matoma, nors dar apgaubta debesies. Europos Parlamento „Brexit“ koordinatorius Guy Verhofstadtas sakė, kad B. Johnsonas per pastarąsias kelias dienas jau nuvertė kalnus siekdamas kompromiso ten, kur kažkada buvo nepalenkiamas.

„Anksčiau pono B. Johnsono pasiūlymai buvo absoliučiai nepriimtini, – sakė G. Verhofstadtas. – Įvyko esminis pokytis, tai yra aišku.“ Tačiau „Brexit“ derybose toks taškas, kai susitarimas atrodydavo labai arti, nėra naujiena ir iki šiol viltys paskutinę minutę suduždavo. Vis dėlto artėjant spalio 31-ajai, kai Jungtinė Karalystė turi išstoti iš ES, ir likus kelioms valandoms iki bloko lyderių susitikimo, vis labiau tikimasi plataus politinio įsipareigojimo, visas teisines detales paliekant vėlesnėms deryboms. Tai galėtų reikšti dar vieną ES viršūnių susitikimą dėl „Brexit“ iki šio mėnesio pabaigos.

Rekomenduojami video