Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Bažnyčia ir popiežius pribloškė LGBTQ bendruomenę: Dievas negali laiminti nuodėmės

Vatikanas pirmadienį paskelbė, kad Katalikų bažnyčia nelaimins tos pačios lyties asmenų sąjungų. Šiame popiežiaus Pranciškaus patvirtintame pranešime užsimenama ir apie „homoseksualumo pasirinkimo nuodėmę“.

Savo sprendime Bažnyčia įvardijo homoseksualumą kaip „pasirinkimą“, pažymėjo, kad tai yra „nuodėmė“ ir kad jis negali būti būti pripažintas objektyviai atitinkantis Dievo planą. Toks kategoriškas Bažnyčios pareiškimas tikrai nuvils milijonus katalikų gėjų ir lesbiečių visame pasaulyje, rašoma CNN.

„Homoseksualių sąjungų palaiminimas negali būti laikomas teisėtu“, – pareiškime rašė aukščiausia Vatikano doktrinos įstaiga – Tikėjimo doktrinos kongregacija.

Nusivylę bažnyčia ketina krikšto atsisakyti, tačiau dvasininkai atremia: šis sakramentas – visam gyvenimui

Dokumente rašoma, kad „Dievas nepalaimina ir negali palaiminti nuodėmės“. Popiežius Pranciškus, kuris dažnai pateikiamas kaip šiuolaikiškos religijos skleidėjo pavyzdys dėl jo draugiškos pozicijos LGBTQ žmonių atžvilgiu tiek už Bažnyčios ribų, tiek joje pačioje, oficialiai patvirtino šį Bažnyčios raštą. Smūgis tikėjusiems Bažnyčios „modernizacija“ Toks sprendimas gali tapti smūgiu, kurie su popiežiaus Pranciškaus atėjimu tikėjosi „Bažnyčios modernizacijos homoseksualumo klausimu“.

Dešimtys valstybių visame pasaulyje, įskaitant ir daugelį Vakarų Europoje, yra legalizavusios tos pačios lyties asmenų santuokas, o Bažnyčios nenoras priimti LGBTQ asmenų potencialiai stabdė jaunų žmonių įsitraukimą į institucijos veiklą, rašoma CNN.

„Negalima palaiminti santykių ar partnerystės, net ir stabilios, susijusios su seksualine veikla ne santuokoje, kaip tai daroma tos pačios lyties asmenų sąjungų atveju“, – rašoma Vatikano išaiškinime.

Rašte teigiama, kad gėjai ir lesbietės, kaip pavieniai asmenys, gali sulaukti palaiminimo, jeigu gyvena laikydamiesi Bažnyčios mokymų. „(Šis sprendimas) nedraudžia palaiminimo, skirto asmenims, turintiems homoseksualių polinkių, kurie išreiškia valią gyventi ištikimai Dievo planams, kaip siūlo Bažnyčios mokymas“, – dėstome rašte.


Rekomenduojami video