Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Banko darbuotojai nujojo beveik 5 mln. eurų

Ukrainoje buvo sulaikyti septyni Nacionalinio Ukrainos banko (NUB) darbuotojai. Jiems pareikšti įtarimai dėl 1,2 mlrd. grivinų (maždaug 4,8 mln. eurų) pasisavinimo. Tokią informaciją savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ išplatino Ukrainos nacionalinis antikorupcinis biuras.

Biuras patikslina, kad pinigai buvo pavogti iš kredito, kurį bankas suteikė akcinei bendrovei „Vi-ei-bi bank“ 2014 m. Buvo sulaikyti tiek buvę, tiek ir esami abiejų organizacijų darbuotojai bei privačioms įmonėms atstovavę asmenys, susiję su galutiniais „Vi-ei-bi bank“ naudos gavėjais.

Tarp sulaikytųjų esą yra buvęs pirmasis NUB vadovo pavaduotojas Aleksandras Pisarukas, šiuo metu einantis kito banko vadovo pareigas, praneša leidinys „Novoje Vremia“.

Tikėtina, niekaip neįveikiama korupcija yra viena iš priežasčių, dėl kurių pasitikėjimas naująja šalies valdžia ėmė pastebimai smukti. Tokią informaciją, remdamasi „Razumkovo Centro“ atliktos apklausos duomenimis, pateikia „RBK Ukraina“.

Nepaisant to, kad naujuoju prezidentu Volodymyru Zelenskiu pasitiki dauguma ukrainiečių, per mėnesį pasitikėjimas juo smuktelėjo 4,5 proc. Spalio pradžioje šalies vadovu pasitikėjo 70,5 proc. piliečių, lapkričio pradžioje tokių buvo jau tik 68,2 proc. Tuo pat metu augo nepasitikinčiųjų prezidentu skaičius.

Maždaug 6 proc. sumažėjo piliečių pasitikėjimas Aukščiausios Rados spikeriu Dmitrijumi Razumkovu. Politikas gali džiaugtis nebent tuo, kad juo, skirtingai negu premjeru Aleksejumi Gončaruku, vis dar pasitikima. Nepasitikinčių premjeru asmenų pirmą kartą yra daugiau negu juo pasitikinčių.

Taip pat vis mažiau ukrainiečių mato skirtumą tarp dabartinės ir ankstesnės valdžių. Ukrainiečių, teigiančių, kad V.Zelenskio komanda yra geresnė negu buvusio šalies vadovo Piotro Porošenkos komanda per mėnesį nuo 48 proc. sumažėjo iki 43 proc. Užtat nuo 8 iki 12 proc. išaugo manančių, jog ankstesnė valdžia veikė efektyviau negu dabartinė.

Spalį žurnalistai įvardino V.Zelenskio reitingo smukimo priežastis. Jų teigimu, mažėjančiam populiarumui tiesioginės įtakos turi dviprasmė pozicija Donbaso klausimu, masinė ukrainizacija ir „uždelsto veikimo bombos“valdžioje.

 

respublika

Rekomenduojami video