Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Baltarusijos prezidentas bloškė kaltinimus Kremliui

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka apkaltino Rusiją tarptautinių sutarčių su Baltarusija nesilaikymu, įskaitant ir pastaruoju metu nuskambėjusių įtampų dėl sienos apsaugos. Apie tai prezidentas paskelbė savo kasmetinės spaudos konferencijos metu.

„Egzistuoja tarptautinės sutartys ir susitarimai, ir vienas kažkoks ministras, tegul kad ir stiprus, FSBšnikas ar panašiai, vienu plunksnos brūkštelėjimu pastato kryžių ant visų susitarimų, išduodamas savo įsaką – 801, 802, 803. Aš netgi įvardiju tų įsakų numerius,“ – pareiškė A. Lukašenka. Jo teigimu, įtampa santykiuose su Rusija atsirado dėl to, kad „Rusijoje susidarė nuomonė, kad Baltarusija išeis į Vakarus“. Be to, pažymėjo A. Lukašenka, Rusijos vadovybėje yra įvairių politinių jėgų, ir dalis jų nuomonių nesutampa su Rusijos prezidento nuomone. „Paskutiniu metu situacija vystosi prastai. Tačiau aš dar sykį pabrėžiu: jėgos ten įvairios. Ir jis, prezidentas (V. Putinas), man tiesiogiai sako: „Tu nekreipk dėmesio. Tai, ką tu man pasakei, aš to net nežinojau, pas mus čia tas spektras...“ Žino, nežino, kažką tikriausiai žino, tačiau nesiryžo pasakyti,“ – pažymėjo A. Lukašenka

Gali atsisakyti rusiškos naftos

A. Lukašenka susitikimo su žurnalistais metu pareiškė, kad Minskas gali atsisakyti rusų naftos, jeigu kitoje svarstyklių pusėje buvo pastatyta jo šalies nepriklausomybė, praneša „RIA Novosti“. Anot baltarusių lyderio, atsisakyti naftos Minskui nebūtų paprasta, o kai kas šį sprendimą netgi pavadintų „nepelningu“. „Tačiau laisvė, nepriklausomybė – tai labai pelninga, ir tai nėra vertinama jokiais pinigais ir jokiais skaičiais. Tai nesulyginama, kai vienoje svarstyklių pusėje yra nepriklausomybė, o kitoje – rusų, iraniečių, azerbaidžaniečių ar amerikiečių nafta – to negalima lyginti,“ – pareiškė A. Lukašenka ir pridūrė, kad Baltarusijoje vis tiek bus surasta išeitis iš susidariusios padėties. Jis taip pat pridūrė, kad Baltarusija kreipėsi į teismą dėl Rusijos naftos tiekimo mažinimo.

Rekomenduojami video