Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Baltarusijoje tęsiasi Lukašenkos režimo jėga veikiama rinkimų kova

Baltarusijoje tęsiasi nuožmi, Lukašenkos režimo jėga gniuždoma rinkimų kova. Iš rinkimų pašalintų, stipriausių Lukašenkos konkurentų štabai sujungė jėgas su į rinkimus įleistos Svetlanos Tichanovskos štabu ir paragino žmones dar nepasiduoti. Esą Lukašenkos pralaimėjimo atveju šalyje bus surengti dar vieni – šį kartą skaidrūs ir sąžiningi rinkimai.

Didžiulė minia baltarusių – Minsko Bangaloro aikštėje sveikina per provokaciją gegužę iš prezidento rinkimų pašalinto populiaraus baltarusių tinklaraštininko žmoną Svetlaną Tichanovskają. Ji – viena iš 4 alternatyvių kandidatų, kuriems Lukašenkos režimo valdoma Centrinė rinkimų komisija leido varžytis artėjančiuose rinkimuose, pašalinusi stipriausius – Viktorą Babaryką ir Valerijų Cepkalo.

Praėjusią savaitę Minske ir kituose šalies miestuose dėl kandidatų pašalinimo praūžė ir dideli protestai, kurių metų milicija talžė ir sulaikė šimtus žmonių. Šio renginio metu neramumų nebūta, o kandidatė baltarusiams aiškino, kad šansas nugalėti Lukašenką dar yra – būtent todėl ji ir susivienijo su pašalintų kandidatų štabais.

 „Man buvo labai sunku, todėl priėmiau Viktoro Babarykos ir Valerijaus Cepkalo štabų pagalbą. Mes sujungėme savo jėgas tik tam, kad nugalėtume. Bet to maža. Kad nugalėtume – mums reikalingi jūs visi. Visi mūsų mylimos šalies žmonės. Kviečiame ateiti į rinkimus tik rugpjūčio 9 d.

Išankstiniam balsavimui – ne. Antras principas, kuriam pritarė visi štabai: būtina išlaisvinti visus politinius kalinius, tai pirma užduotis. Trečias punktas: po to, kai Svetlana Tichanovskaja rugpjūčio 9 d. laimės rinkimus – mes surengsime naujus, sąžiningus, visiškai skaidrius rinkimus su kandidatais, kuriems šiame etape neleido dalyvauti“, – sako kandidatė Svetlana Tichanovskaja.

Lukašenkos laukia sunkiausi rinkimai – baltarusių kantrybė senka „Dabar kaip niekad baltarusiai turi pasirinkimą. Arba mes liekame namie ir toliau mūsų laukia dar didesnė krizė, vargas, kelių žemėlapiai, susijungimas su Rusija ir suvereniteto praradimas. Arba mes atiduodame save, kovojame ir įgyvendiname savo dviejų paskutinių dešimtmečių svajonę. Svajonę apie laisvę šalyje, apie naujas darbo vietas, investicijas, nacionalinių ir kultūrinių vertybių atgimimą, saugumą, valdžios pagarbą“, – pasakoja Babarykos štabo atstovė Marija Kolesnikova.

Pergalės atveju surengti naujus rinkimus šalyje žada ir kitas registruotas alternatyvus kandidatas Andrejus Dmitrijevas.

„Pas mus ten prašosi į valdžią žmonės, kurie – nustebau sužinojęs – nėra uostę parako. Mums reikėtų kone konstitucijoje įrašyti, kad į prezidentus negalėtų kandidatuoti armijoje netarnavęs asmuo“, – teigia Baltarusijos prezidentas Aliaksander Lukašenko.

Mažinti Lukašenkos perrinkimo šansus ir balsų klastojimą Svetlana Tichanovskaja ragina neinant į išankstinį balsavimą. O balsuojant tik rugpjūčio 9-ąją. Su Lukašenka artėjančiuose rinkimuose dar varžysis buvusi Baltarusijos parlamento narė Ana Kanopackaja ir Sergejus Čerečenis – „Baltarusijos socialdemokratų Hramados“ pirmininkas.

Rekomenduojami video