Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Baltarusijoje įtariamas naujas kiaulių maro protrūkis, tačiau Minskas tai neigia

Baltarusijoje įtariamas naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis fermose, nes šalyje „dingo“ beveik pusė milijono kiaulių. Tačiau Minskas tokias kalbas neigia.

Tuo metu Lietuvos veterinarijos tarnyba teigia, kad oficialių duomenų apie galimus protrūkius Baltarusijoje neturi, ir pripažįsta, kad nesidalijimas informacija trukdo dirbti ir bandyti užkirsti kelią tolesniam užkrato plitimui.

Kaip skelbia „Global Meat News“, per pirmąjį šių metų ketvirtį Baltarusijoje kiaulių sumažėjo 15 proc. - nuo 3,1 mln. iki 2,6 mln. Kai kuriuose regionuose, pavyzdžiui, Bresto srityje, kiaulių skaičius sumažėjo ketvirtadaliu, buvo uždarytos kelios didelės fermos.

Dėl to, anot portalo, Rusijos veterinarijos tarnyba kaltina Baltarusiją slepiant naujus afrikinio kiaulių maro protrūkius, nors Baltarusijos institucijos teigia, kad proveržių Baltarusijoje nėra nuo 2014 metų.

Veterinarijos tarnybos Eltai nurodė, kad oficialiame gyvūnų ligų registre Baltarusija nėra užsiregistravusi ir duomenų apie galimus ligų židinius neteikia, todėl sunku organizuoti darbą kovojant su užkratais.

„Norint operatyviai reaguoti ir veiksmingai kovoti su afrikiniu kiaulių maru, ne tik Lietuvai, visoms šalims informacija apie naujus ligos židinius kiaulių laikymo vietose regione, apie viruso plitimą laukinėje gamtoje yra labai svarbi. Kuo daugiau ir kuo tikslesnės informacijos ekspertai turi, tuo geriau gali prognozuoti ligos eigą, vertinti riziką ir taikyti prevencinius veiksmus. Jei informacijos trūksta ar ji nėra išsami, šis darbas tampa sudėtingesnis“, - komentare Eltai teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

Afrikinis kiaulių maras į Lietuvą pateko 2014 metais iš Baltarusijos. Jis taip pat pasklido po Lenkiją bei Latviją, o bandymai sustabdyti jo plitimą iki šiol buvo nesėkmingi.

Rekomenduojami video