Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Balerina B. Molytė: saldainius kremtu kiekvieną dieną

Mokykloje mane pravardžiavo stora kiaule, nes buvau viena storiausių klasėje, sako balerina Beata Molytė. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Editos šou“ šokėja prisipažįsta, kad vaikystėje teko kovoti su valgymo sutrikimais – buvo, kad per savaitę numetė aštuonis kilogramus ir teko gultis į ligoninę. Tačiau dabar B. Molytė cukrų vartoja kasdien.

Baleto artistams jų kūnas – tarsi instrumentas. B. Molytė neslepia, kad tik su metais suvokė kūno vertę ir tik tada pradėjo kitaip juo rūpintis.

„Kūnas – mano darbo instrumentas, kurį turiu prižiūrėti. Kai esi jaunas, apie tai negalvoji. Mąstai, kaip gražiai pasirodyti, bet nesupranti instrumento vertės. Ateina laikas, kai pradedi suvokti, kaip jis dirba, kaip reikia elgtis. Kūnas jau nebėra tas instrumentas, kurį pasiėmęs gali iškart imti ir groti, jį reikia paruošti“, – kalba balerina.

Laidos „Editos šou“ vedėjos E. Mildažytės paklausus, ar balerinai tenka kontroliuoti nepriekaištingą laikyseną, B. Molytė tikina, kad būna visko: „Mano profesijos žmonės dažnai turi būti pasitempę, išsitiesę. Didžioji dauguma balerinų po darbo sėdi susikūprinusios.“

Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Tiesa, B. Molytė pripažįsta, kad be cukraus taip pat neišgyventų. Saldainius kremta bene kiekvieną dieną ir dėl to nesuka galvos.

„Kitaip neįmanoma. Nėra nė dienos, kai nebūčiau suvalgiusi šokolado ar saldainių. Šaldiklyje visada turiu ledų. Kūno formą padeda išlaikyti darbas, be to, tam įtaką daro ir paveldėti genai“, – tikina šokėja.

Be B. Molytės, šokių yra ragavę jos brolis ir tėtis. Tačiau tėtis šoko tik jaunystėje. „Mama pasakojo, jog besilaukdama manęs norėjo, kad būčiau balerina. Ji tikriausiai tai man užkodavo“, – išduoda šokėja.

E. Mildažytės pasiteiravus, ką vis dėlto valgo ir kokių dietų laikosi baleto artistė, B. Molytė pripažino, kad viskas jai skanu.

„Aš esu neišranki, man irgi norisi nesveiko maisto. Mane tikrai galima pamatyti valgančią dešrainį su įvairiausiais padažais“, – šypsosi balerina ir priduria, kad lašinius su duona taip pat mėgsta.

S. Baturos nuotr.

Pasak baleto artistės, dietos jai teko laikytis tik vaikystėje, tačiau prisiminimai – prasti. „Mokykloje mane vadino stora kiaule, buvau viena storiausių mergaičių klasėje. Teko laikytis dietos, pamenu, susigadinau skrandį, nes per savaitę numečiau aštuonis kilogramus. Tą kartą atsiguliau į ligoninę“, – apie valgymo sutrikimus kalba B. Molytė.

Nors B. Molytės gyvenimo ritmas itin įtemptas, šokėja sako randanti laiko ir buities darbams: „Tarnaičių neturiu. Žinoma, kai esu labiau užsiėmusi, vyras tvarkosi be manęs. Esame šeima ir dalijamės darbais, nors langų niekada nesu valiusi – juos valo vyras.“

Rekomenduojami video