Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
B. Obama tarsis, kaip išsaugoti sveikatos draudimo sistemą, o M. Pence`as – kaip išardyti

Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama surengs retą apsilankymą Kongrese, kur su mažumą sudarančiais demokratais tarsis, kaip išsaugoti vieną iš pagrindinių savo valdymo laimėjimų – sveikatos draudimo sistemą. Tuo tarpu išrinktasis viceprezidentas Mike`as Pence`as taip pat susitiks su kongresmenais, tik jau respublikonais, ir tarsis, kaip greičiau ją išardyti. Antradienį pradėjęs darbą naujasis Kongresas, kuriame daugumą turi respublikonai, turėtų įgyvendinti Donaldo Trumpo dienotvarkę, bet darbo pradžią žymėjo jų konfliktas.

Septyni nauji nariai prisiekė šimto vietų Senate, aukštuosiuose parlamento rūmuose, kur respublikonai per rinkimus lapkritį išsaugojo tegu nedidelę, bet svarbią keturių balsų daugumą.

Žemuosiuose – Atstovų Rūmuose naujokų prisiekia 52 iš 435. Čia respublikonų dauguma per rinkimus išliko tvirta. Tad jau po 16 dienų, kai ir Baltuosiuose rūmuose įsikurs respublikonų prezidentas, ši partija pirmą kartą per dešimt metų kontroliuos visas pagrindines Jungtinių Valstijų politikos institucijas.

Respublikonai nebegalės teisintis politine aklaviete, kuri lydėjo didelę dalį B. Obamos valdymo, ir galės žengti pirmyn vykdydami savo lyderio D. Trumpo rinkiminius pažadus – mažinti esą per didelius mokesčius verslui, atšaukti esą nereikalingas taisykles ir keisti tai, kas pasirodė nepriimtina rinkėjams. Atstovų rūmų pirmininku perrinktas Paulas Ryanas, kuris per kampaniją aštriai nesutarė su D. Trumpu, dabar siūlo išnaudoti šią progą.

„Tai galimybė, nutinkanti kartą per gyvenimą. Daugelis iš mūsų apie tai nebent svajojome. Žinau, nes pats apie tai daug svajojau. Žmonės mums suteikė vieningą vyriausybę ir ne dėl to, kad atrodė dosnūs, o todėl, kad nori rezultatų. Kaip galėtume sugyventi su savimi, jei juos pavesime? Kaip galime pavesti save?“ – kalbėjo JAV Atstovų rūmų pirmininkas P. Ryanas.

Jau pirmą darbo dieną respublikonams teko pakeisti vos išvakarėse tarpusavyje sutartą sprendimą susilpninti etikos priežiūros instituciją – prireikė vos dviejų „Tvitterio“ žinučių, kuriose D. Trumpas užsipuolė savo partijos narius. Jis per rinkimus žadėjo nusausinti pelkę Vašingtone, taigi – įveikti korupciją, ir puolė priekaištauti, kad riboti etikos sergėtojų galias neturėtų būti pirmasis naujojo Kongreso uždavinys. Iš tiesų, per porą savaičių kongresmenams teks patvirtinti dvi dešimtis D. Trumpo pasirinktų kabineto narių. Paramą kai kam žada ir demokratai

„Jei išrinktasis prezidentas siūlys įstatymus dėl infrastruktūros ar prekybos arba lobistų įtakos mažinimo, gera valia dirbsime juos tobulindami ir įgyvendindami. Bet kai darys ką kita, mes priešinsimės“, – pabrėžė JAV Senato demokratų mažumos lyderis Chuckas Schumeris.

Nieko nelaukdami respublikonai imasi seno pažado atšaukti daugelio dešiniųjų nekenčiamą sveikatos draudimo sistemą, kuri tapo vienu iš pagrindinių B. Obamos valdymo rezultatų. Tam jie teturi tris savaites, kitaip procedūros leis sprendimus užblokuoti demokratams. Kaip veikti, trečiadienį Kapitolijuje tarsis D. Trumpo viceprezidentas M. Pence`as, po inauguracijos tapsiantis ir formaliu Senato vadovu.

„Sutelksime dėmesį atšaukti B. Obamos sveikatos draudimą ir jį pakeisti kitu. Lauksime įstatymų, kurie suteiks priemones atšaukti biurokratijos ir taisyklių laviną, gniaužiančią Amerikos darbo vietas ir augimą. Išrinktojo prezidento žinia Kapitolijui labai aiški – laikas dirbti, laikas vykdyti pažadus Amerikos žmonėms ir gražinti šiai šaliai didybę“, – sakė išrinktasis JAV viceprezidentas.

Kaip apsaugoti savo sveikatos draudimo sistemą, trečiadienį Kongrese su demokratais tarsis ir pats B. Obama. Tai retas jo vizitas į kitą Pensilvanijos aveniu galą. Baltieji rūmai sako, kad sistema leido 20 milijonų neturtingiausių amerikiečių gauti sveikatos draudimą, todėl tikisi, kad amerikiečių pasipiktinimas apramins respublikonų įkarštį. Svarbiausia, respublikonai patys nežino, kuo pakeisti sistemą, kad nekiltų chaosas trijų trilijonų dolerių draudimo rinkoje, bet tikisi rasti sprendimą, mat išardyti B. Obamos sistemą truks nuo pusantrų iki trejų metų.

Rekomenduojami video