Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
B. Obama pavadino Š. Abės vizitą į Perl Harborą istoriniu

JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) pavadino Japonijos premjero Šindzo Abės (Shinzo Abe) vizitą į Perl Harborą "istoriniu gestu", kuris rodo susitaikymo jėgą, praneša "The Associated Press".

Į Havajus Kalėdų atostogų atvykęs B. Obama ir Š. Abė antradienį pasakė kalbas Perl Harbore. Tai pirmas bendras tokio pobūdžio Amerikos ir Japonijos lyderių vizitas.

Pasak B. Obamos, Š. Abės apsilankymas Perl Harbore primena, kokios galimybės gali atsiverti šalims ir tautoms. Tai rodo, kad karai gali baigtis, o priešai gali tapti sąjungininkais, pažymėjo prezidentas. Anot jo, JAV ir Japonijos santykiai yra "taikos visame pasaulyje kertinis akmuo". Šis aljansas dar niekada nebuvo toks stiprus, pabrėžė Amerikos lyderis.

Savo ruožtu Š. Abė pareiškė "nuoširdžią užuojautą" dėl Amerikos kariškių žūties per Japonijos karinių oro pajėgų antskrydžius 1941 metais. Abu politikai padėjo vainikus prie memorialo žuvusiesiems ir pabėrė į vandenį žiedlapių.

1941 metų gruodžio 7 d. Japonijos aviacija netikėtai smogė pagrindinei Amerikos laivyno Ramiajame vandenyne bazei Perl Harbore. Per antskrydžius žuvo beveik 2,5 tūkstančio JAV kariškių.

Rekomenduojami video