Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
B. Johnsonas: Jungtinė Karalystė paliks ES sausio 31-ąją

Jungtinė Karalystė laiku paliks Europos Sąjungą kaip vieninga visuma ir įgyvendins „Brexitą“ iki 2020 metų sausio 31 d. Tai penktadienio rytą Londone pareiškė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

„Mes įgyvendinsime „Brexitą“ laiku, iki sausio 31-osios, be jokių „bet“, „jeigu“ ar „galbūt“. Jungtinė Karalystė kaip vieninga visuma paliks ES, susigrąžins mūsų įstatymų, sienų, finansų, prekybos ir imigracijos sistemos kontrolę“, - sakė B. Johnsonas, kurio kalbą rinkėjams tiesiogiai transliavo „Sky News“.

Vyriausybės vadovas taip pat pažymėjo, jog gruodžio 12 d. šalyje įvykusių parlamento rinkimų rezultatai reiškia, kad nebėra pakartotinio referendumo dėl „Brexito“ grėsmės. „Mes padarėme galą apgailėtiniems (opozicinės Leiboristų partijos) grasinimams surengti antrą referendumą“, - pabrėžė jis.

B. Johnsonas sulaukė audringų plojimų, kai, baigdamas kalbą, paragino auditoriją galų gale „įgyvendinti „Brexitą“, bet pirma papusryčiauti“.

Balsų skaičiavimas jau baigėsi visose apylinkėse išskyrus dvi. Konservatoriai tvirtai pirmauja – jie gavo 363 mandatus Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmuose, kuriuose yra 650 vietų. Leiboristai patyrė triuškinamą pralaimėjimas.

ES šalių lyderiai sako esą pasiruošę prekybos deryboms po „Brexit“

Po tvirtos Jungtinės Karalystės (JK) pergalės rinkimuose, kuri turėtų užtikrinti šalies pasitraukimą iš ES, Bendrijos šalių lyderiai penktadienį pareiškė esą pasirengę tolesniam „Brexito“ etapui.

„Mano mintis labai aiški – mes esame pasirengę. Nusprendėme, kokie yra mūsų prioritetai“, – sakė Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Charles'is Michelis, atvykęs į EVT viršūnių susitikimą, kur ES valstybių vadovai aptars JK rinkimų baigtį ir sausio 31 planuojamą šalies pasitraukimą iš ES.

„Tikiuosi, kad bus lojalios derybos, geros derybos“, – pridūrė Ch. Michelis, pirmininkaujantis EVT viršūnių susitikimams, kuriuose dalyvauja 28 ES valstybių, tarp kurių kol kas yra ir Jungtinė Karalystė, vadovai.

Buvęs Belgijos premjeras sakė besitikintis, kad „britų parlamentas greitai ratifikuos“ išstojimą susitarimą, suderėtą Londono ir ES, „kad galėtume ramiai, tyliai, bet su dideliu ryžtu pradėti derybas dėl tolesnio etapo“.

ES šalių lyderiai penktadienį, baigiant dvi dienas trukusį viršūnių susitikimą, ketina paskelbti dokumentą dėl „Brexito“. Ketvirtadienį susitikime dominavo diskusijos dėl klimato.

Pagal naujausią dokumentą, kurį pavyko gauti naujienų agentūros AFP žurnalistams, 27 ES valstybių lyderiai ragins siekti „kuo artimesnių santykių su JK ateityje“, tuo pačiu perspėdami dėl to, kad „santykiai ateityje turės būti paremti teisių ir pareigų subalansavimu ir užtikrinti lygų žaidimo lauką“ verslo ir prekybos taisyklių srityse.

EVT taip pat paprašys Europos Komisijos pateikti „visapusišką įgaliojimų projektą ateities santykiams su JK iškart po šios išstojimo“.

ES ir JK prekybos deryboms vadovaus vyriausiasis ES derybininkas Michelis Barnier, kurio veiksmus lyderiai stebės „ir, prireikus, teiks pagalbą, atitinkančia ES interesus“, sakoma ES šalių lyderių dokumento išvadose.

Rekomenduojami video