Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Azijos restoranams ketinama tiekti islandišką vandenį

Islandiškas vanduo Azijos restoranams – tokią verslo idėją pristato investuotojas iš Indijos Pawanas Mulkikaras, ketinantis statyti geriamo vandens išpilstymo centrą Šiaurės Islandijoje. Planuojama, kad centras bus 2 tūkst. kvadratinių metrų, o į jo statybą bus investuoti 2 mln. JAV dolerių. P. Mulkikaras jau įkūrė įmonę Islandijoje, bet projektui dar nėra išduoti leidimai, praneša LRT RADIJAS apžvelgdamas Islandijos verslo naujienas.

Sieks padidinti elektrinių automobilių naudojimą

Islandija – visapusiškai tinkama eksperimentinė šalis testuojant elektrinių automobilių rinką ir atliekant tokių automobilių naudotojų tyrimus. Taip yra todėl, kad Islandijoje elektra itin pigi, be to, ji – vadinamoji „žalioji energija“, kurios gamybai naudojami atsinaujinantys gamtos resursai.

Jau kelerius metus Islandijoje populiarinama elektromobilių idėja, tačiau pastebėta, kad šių transporto priemonių naudojimą riboja mažas elektros papildymo kolonėlių skaičius. Retas kuris ilgesnei nei 150 km kelionei ryžtasi savo turimu elektromobiliu.

Norint pakeisti tokią situaciją, Islandijoje inicijuojamas projektas, kuriuo siekiama per ateinančius trejus metus padidinti elektros įkrovimo kolonėlių skaičių iki 200, užtikrinti patogų jų paskirstymą visoje šalyje ir taip dar labiau prisidėti prie atsakingo vartojimo skatinimo, taip pat Islandijos, kaip saugančios gamtą šalies, įvaizdžio.

Laukiama žemesnių rezultatų

Neabejotinai ryškiausia naujiena Islandijos akcijų biržoje pastarosiomis dienomis yra „Icelandair Group“ akcijų kritimas. „Icelandair“ oro linijos ir viešbučiai yra pagrindiniai šios grupės įmonių verslai, o pati „Icelandair Group“ – viena didžiausių ir, anot „Creditinfo“, patikimiausių įmonių Islandijoje.

Prieš keletą dienų kompanijai išplatinus planuojamus veiklos rezultatus, įmonės akcijų vertė krito beveik 24 proc. Kompanija prognozuoja, kad šiais metais EBITDA sieks 130–140 mln. eurų.

Pranešime rašoma, kad žemesnių rezultatų laukiama dėl mažėjančių pajamų, didėjančios konkurencijos ir kitų aplinkos veiksnių. „Icelandair Group“ vadovas pranešime spaudai teigia, kad kompanija siekia tinkamai informuoti visuomenę ir investuotojus. Be to, jo teigimu, ilgalaikė kompanijos veiklos rezultatų perspektyva iš tiesų yra gera.

Viešbučių kambarių skaičius išaugs 50 proc.

Pastaruosius dvejus metus turizmo sektorius Islandijoje itin sparčiai augo ir neatrodo, kad situacija keisis. Prognozuojama, kad viešbučių kambarių skaičius per ateinančius dvejus metus išaugs 50 proc. Šiuo metu Reikjavike yra apie 5 tūkst. viešbučių kambarių, tačiau dar bent 2,4 tūkst. yra statomi arba planuojami statyti.

Reikjaviko ekonominio vystymo vadovas Olis Ornas Eirikssonas teigia, kad turistų skaičius auga kur kas sparčiau nei apgyvendinimo vietų skaičius. Artimiausiu metu bus statomi du viešbučiai su 360 kambarių, vienas itin prabangus 250 vietų „Mariot“ viešbutis ir dar keli vidutinio dydžio viešbučiai. Manoma, kad, padidinus viešbučių kambarių skaičių, susitrauks „Airbnb“ rinka Islandijoje, kai individualių gyvenamų būstų ir kambarių nuoma užsiima privatūs asmenys.

Planuojama steigti privačias ligonines

Islandija jau kelerius metus kenčia nuo sveikatos apsaugos darbuotojų trūkumo, mat nemaža jų dalis pasirenka emigruoti į kaimyninę Norvegiją ar Daniją. Sveikatos apsaugos teikiamomis paslaugomis piktinasi pacientai – ilgėja pacientų aptarnavimo laikas, mažėja specialistų, atšaukiamos operacijos.

Vienas šios problemos sušvelninimo būdų – privačių ligoninių (ne pirminės sveikatos priežiūros centrų) steigimas, kurių Islandija iki šiol neturėjo.

Pirmą tokią kliniką, kurioje bus atliekamos ortopedinės, venų, kosmetinės ir plastinės operacijos, planuojama atidaryti jau netrukus. Tačiau, nepaisant akivaizdaus tokios įstaigos poreikio, šis planas jau spėjo sulaukti aštrios reakcijos.

Privačių klinikų steigimą neigiamai vertina centrinės Islandijos ligoninės vadovas. Jis teigia, kad privačios klinikos sumenkins centrinės ligoninės teikiamas specializuotas paslaugas. Viena iš profesinių sąjungų taip pat nepritaria privačių klinikų steigimui ir ragina naująjį sveikatos ministrą atsilaikyti prieš spaudimą privatizuoti sveikatos apsaugos sektorių.

Rekomenduojami video