Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Australijos sostinės asamblėja legalizavo kanapių turėjimą ir vartojimą

Australijos sostinė tapo pirmąja šalies teritorija, kuri priėmė įstatymą, legalizuojantį kanapių turėjimą, naudojimą ir nedidelio kiekio šios medžiagos auginimą asmeniniam vartojimui.

Trečiadienį Kanberoje kanapes legalizuojantį įstatymą priėmė Australijos sostinės teritorijos (ACT) asamblėja. Australijos sostinės teritorija yra pusiau nepriklausomas darinys – federalinės šalies struktūros dalis. Vis dar išlieka nemažai klausimų, kaip trečiadienį priimtas įstatymas veiks kartu su Australijos federaliniais teisiniais principais, kuriais remiantis šios medžiagos turėjimas ir auginimas vis dar yra laikomas nusikaltimu.

Konservatyvi Australijos vyriausybė yra nusiteikusi prieš legalizaciją. Federalinis generalinis prokuroras Christianas Porteris teigė, kad Kanberos teritorijos įstatymai yra ACT reikalas, bet patikslino, jog valstybės įstatymai ir toliau veiks tais atvejais, kai jie turi būti pritaikomi.

Įstatymas įsigalios 2020 metų sausio 31 dieną. Juo vyresniems nei 18 metų gyventojams leidžiama turėti iki 50 gramų sausų kanapių arba 150 gramų šviežių kanapių, taip pat leidžiama auginti daugiausiai du augalus vienam žmogui arba keturis augalus šeimos ūkiui.

ACT vyriausybės atstovai teigė, kad įstatymas sumažins kenksmingą narkotinių medžiagų poveikį ir padrąsins žmones kreiptis pagalbos be baimės, kad bus sulaikyti. Opozicija įstatymo priėmimui priešinosi – atstovai nurodė, kad žingsnis „nulems daugiau blogo, nei padarys gero“.

Rekomenduojami video